Hokejisté Lvu Praha prohráli v zápase Kontinentální ligy s Petrohradem 3:4 a připsali si pátou porážku v soutěži. Tým kouče Josefa Jandače dokázal dvakrát smazat náskok soupeře, na gól Vladimira Tarasenka v 58. minutě ale už odpovědět nedokázal. Zápas v O2 areně sledovalo 12.787 diváků, což je nový rekord pražského nováčka soutěže.

V dresu pražanů se poprvé představila zámořská posila z Bostonu, obránce Chára. Hvězdné posily z kanadsko-americké NHL v čele s Iljou Kovalčukem z New Jersey měl v sestavě i Petrohrad.

Jako první se mezi střelce zapsal ruský talent Burdasov, jemuž chybou ke gólu pomohla další posila Lvu, obránce Krejčík. Bobrovského v brance SKA jako první vážněji prověřil obránce Mikuš. Vzápětí byl ale vyloučen Voráček a hosté početní výhodu využili. Přesně mířil Tichonov. Následně si oba brankáři připsali řadu zákroků, neuspěli Bartečko nebo Vrána, za hosty mohl zvýšit Klimenko nebo Průcha.

Pražskému týmu se podařilo vyrovnat v rozmezí 77 sekund druhé části. Nejprve překvapil Bobrovského rychlým objetím branky Hossa, poté mimo gólmanovu lapačku zapadla Němcova tečovaná střela. Petrohrad získal brzy vedení zpět na svou stranu, když Pöpperleho prostřelil v ideální pozici nepokrytý Fjodorov.

V posledním dějství přišel Lev po faulu Čudinova o svou hlavní ofenzivní hvězdu. Voráček zamířil s poraněnou nohou předčasně do kabiny. Přesto se domácím podařilo vyrovnat, v 53. minutě vstřelil svou šestou branku v sezoně Klepiš. Petrohradu se ale opět podařilo zvrátit skóre, když dvě minuty před koncem rozhodl Tarasenko. Na jeho gól již domácí odpovědět nedokázali, přestože měli v závěru i díky přesilové hře a power play tlak.

Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Hossa (Řepík), 28. Němec (Voráček), 53. Klepiš (Vrána, Krejčík) - 3. Burdasov, 10. Tichonov Kovalčuk, Dallman), 33. F. Fjodorov (Něprjajev, Burdasov), 58. Tarasenko. Rozhodčí: Bělov, Kuseljov - Gorděnko, Narfjonov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 12.787.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Chára, Krejčík - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Surový, Hossa - Cingel, Karamnov, Vrána. Trenér: Josef Jandač.

Petrohrad: Bobrovskij - Alexandrov, Dallman, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Grebeškov, Seprikin - Tarasenko, Tichonov, Kovalčuk - Průcha, Martensson, Thoresen - Makarov, Kučerjavenko, Klimenko - Burdasov, Něprjajev, F. Fjodorov. Trenér: Miloš Říha.