Hokejisté Plzně zdolali v předehrávce 11. kola extraligy Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a posunuli se na druhé místo tabulky. V rozstřelu o tom rozhodl Jan Kovář. Indiáni bodovali pošesté za sebou, z toho pětkrát zvítězili. Rytíři po sérii šesti vítězství podruhé za sebou prohráli.

V souboji bývalých spoluhráčů z Pittsburghu, New Yorku Rangers i reprezentace - domácího lídra Martina Straky a kladenského Jaromíra Jágra - se radoval plzeňský patriot a oplatil velkému kamarádovi prohru z minulého měření sil v extralize. V něm Kladno v říjnu 2004 vyhrálo v Plzni 3:1.

Na začátku zápasu byli aktivnější hosté a gólman Rask si připsal několik zákroků. V páté minutě už se Rytíři dočkali vedení, když Plekanec projel po levé straně a předložil puk na pravou stranu Tlustému, který snadno prostřelil finského gólmana.

Postupem času začala hrozit i Plzeň, ale Chábera si poradil se střelami St. Pierra, Lva i Straky. Indiáni se následně ubránili při vyloučení Pituleho a na druhé straně zahrozil Gulaš.

Na přelomu první a druhé třetiny se ubránila Plzeň při dalším oslabení a sama pak měla po vyloučeních Majeského a Eberleho dlouho početní výhodu včetně deseti vteřin v pěti proti třem. Nejdříve měl šanci Vlasák a o vyrovnání se postaral Gulaš, který se natlačil do brankoviště, přikopl si puk a Majeský jej nešťastně hokejkou zametl do vlastní branky. Při dalším náporu domácích nebezpečně vystřelil Slovák.

Raska v polovině zápasu prověřil Dragoun a potom po Hovorkově průniku přes Ševce zachránila domácí opět posila z Bostonu. V 37. minutě ujel Dvořák, ale Chábera jeho blafák do bekhendu zastavil levým betonem.

Na druhé straně měl možnost zase Dragoun. V 39. minutě po náporu srazil Mocek Straku na kladenskou branku, plzeňský kapitán zamířil se zraněním v obličeji do šatny a Mocek dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Plzeň se ale v dlouhé přesilovce neprosadila. Ještě před pauzou se dostal k nebezpečné střele Slovák a po ní už Chábera zasahoval jen proti Strakovu pokusu. Indiáni zůstali v tlaku a Rask byl prakticky bez práce. Naopak Chábera čelil velkému počtu střel a vyznamenal se především při Ševcově ráně. V 55. minutě se prosadil do šance Slovák, ale těsně minul levou tyč.

Nerozhodlo ani nastavení, v němž po špatném střídání domácích dohrávalo Kladno 68 vteřin v přesilovce. Při ní diváci aplaudovali Strakovi za práci v oslabení. Nájezdy načal trefou Jágr, ale Plekanec s Tlustým už proti Raskovi neuspěli, zatímco za domácí se trefili Hanzlík i Kovář.

Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš, rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Mocek (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8236.

Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.