S jediným bodem za porážku po samostatných nájezdech se vraceli zklamaní hokejisté Kladna z Plzně a po šesti výhrách za sebou tak museli po neúspěchu ve Zlíně skousnout druhou porážku.

Zklamaná byla i hlavní hvězda utkání Jaromír Jágr, který je i majitelem kladenského celku a po dlouhé době se setkal na ledě s Martinem Strakou, jenž zase vlastní plzeňský celek. "Už moc vzájemných utkání mít nebudeme. Snažíme si užít tyhle naše poslední duely," přiznal trochu sklesle Jágr, ale přiznal, že zápas za nijak výjimečný nebral. 


"Proti Martinovi to byly víc šachy než hokej. Hokeji rozumí, udělá pro vítězství maximum. Nejde to jen odehrát, jde to vyhrát. To je ohromný rozdíl mezi jeho mužstvem a ostatními týmy. Udělá všechno pro to, aby ten zápas vyhrál. Některá mužstva si jdou jen zahrát, tím pádem ti to ulehčí," popsal Jágr plzeňskou strategii.

V devíti utkáních za Kladno zaznamenal slavný útočník čtyři góly a osm asistencí, ale v tenhle zápas byl už jeho třetí, v němž nebodoval, protože si na něho soupeři dávají velký pozor. "To neřeším. Všechno záleží na tom, jak se cítím já. Je jedno, proti komu nastupuju," prohlásil dvojnásobný vítěz Stanley Cupu. "Bod je pro nás málo. Máme mužstvo na to, že bychom neměli prohrávat. Neodehráli jsme ten zápas dobře," konstatoval Jágr, který dal v nájezdech gól, ale proti dvěma trefám Plzeňanů to bylo málo.

A jak se Jágrovi hrálo, když byl nachlazený? "Jak se cítím? Nic moc. Kdybych se cítil dobře, v životě jsme tady neprohráli," prohlásil s nadsázkou nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který už ve třetím utkání za sebou nebodoval. Soupeři mu věnují velkou pozornost.

Nevadilo mu ani, že při jeho úspěšném nájezdu na finského gólmana Raska v plzeňské brance přes osm tisíc diváků na tribunách pískalo. "Já tribuny nevnímám. Jsem unavenej, že je mi to jedno. I kdyby bučeli nebo křičeli," přiznal čtyřicetiletý hokejista.

Související