Třetí zápas hokejistů Kladna s Jaromírem Jágrem a dalšími hvězdami z NHL v pražské O2 Areně byl vyprodán během osmi hodin.

Utkání 15. kola s Kometou Brno, který se hraje příští v úterý 23. října od 18.15, tak bude útočit na rekordní návštěvu extraligové sezony. Nejvíc diváků přišlo na Kladno v 5. kole proti Pardubicím 15 705 diváků, předtím na předehrávku 10. kola se Slavií zavítalo 15 575 příznivců.

Vstupenky byly k dispozici na terminálech Sazky dnes od 1.15 a po deváté hodině ranní už zmizely i poslední rezervace přes internet. "Máme informaci, že je vyprodáno. Vstupenky už ve volném prodeji žádné nezbývají. Už budeme jen měnit permanentky a vydávat vstupenky pro fanklub," řekl tiskový mluvčí Kladna Vít Heral.

Velký boj o vstupenky se očekával i díky mimořádnému zájmu fanoušků Brna, jichž už vyrážely tisíce na zápasy se Slavií. Brněnský vicemistr soutěže měl zatím vyprodanou (7200 diváků) Kajot Arenu ve všech svých zápasech.

Kladno v sestavě s útočným triem Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý a beky Markem Židlickým a Tomášem Kaberlem vyprodalo nejen pronajatou O2 arenu, ale i stadiony v Chomutově, Českých Budějovicích, Zlíně a Plzni. Na zápas na ledě Sparty přišlo 12 589 diváků, což byla třetí nejvyšší návštěva sezony, a zůstalo volných jen několik míst.

Zápas s Pardubicemi s 15 705 diváky byl osmou nejvyšší návštěvou v historii samostatné české extraligy. "Na celkové výši počtu diváků bude záležet podle toho, jak se zaplní klubové patro. Do volného prodeje šel stejný počet vstupenek jako minule," doplnil Heral.

V neděli proti Litvínovu byla vyčerpána poprvé v sezoně i osmitisícová kapacita kladenského stadionu.

Pražská O2 arena v této sezoně zaznamenala jednu vyšší návštěvu na hokej. Minulý týden v úterý duel Kontinentální ligy mezi Lvem Praha a Dynamem Moskva, které přivezlo jednu z hlavních světových hvězd Alexandra Ovečkina, přilákal 16 317 diváků. To byl nový rekord KHL.

Související