Bez Jaromíra Jágra se nejspíš uskuteční úterní zápas hokejové extraligy mezi Kladnem a Kometou Brno v pražské O2 Areně. Ta je vyprodaná, Jágr ale nejspíš do hry nepustí zdravotní problémy, kvůli kterým nedohrál čtvrteční zápas v Karlových Varech a v neděli chyběl svému týmu v Liberci.

Po dnešním tréninku čtyřicetiletý útočník Dallasu řekl, že zřejmě nebude hrát ani v dalším zápase Rytířů. "Bolí mě to a nedá se říct, že by se mé zranění nějak lepšilo. Udělám maximum, ale spíš to vypadá, že nenastoupím," citoval Jágra server idnes.cz. 

Olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Stanleyova poháru stále neřekl, co ho konkrétně trápí. Konstatoval pouze, že se nejedná o třísla, s nimiž měl v minulých sezonách nejčastěji potíže.

Kladno odehraje v O2 Areně třetí zápas v této sezoně. Proti Kometě se očekává ještě větší návštěva než jaká byla v ochozech proti Slavii a Pardubicím, kdy přišlo přes 15 000 fanoušků. Podle dostupných informací bylo prodáno více než 17 000 vstupenek (aktualne.cz tvrdí, že 17 440). Až šest tisíc diváků by mělo přijet z Brna.

Mohl by tak být překonaný divácký rekord extraligy, který je 17 140 diváků z loňského roku, kdy přišlo tolik lidí na zápas Pardubice - Brno, který se hrál pod otevřeným nebem na plochodrážním stadionu v Pardubicích.

"Mrzí mě to, protože ten zápas bude něco speciálního. Kdybych jen trochu mohl, tak jdu," řekl Jágr s tím, že by v tomhle stavu mužstvu moc užitečný nebyl. "Abych se tam šoural na jedné noze, to nemá cenu," dodal.

Související