Po třech porážkách se hokejisté Philadelphie dočkali v nové sezoně NHL prvního vítězství. Zasloužil se o něj i český útočník Jakub Voráček, který dal druhý gól zápasu, v němž jeho celek porazil New York Rangers 2:1.

Čtvrteční večer naopak neskončil dobře pro Jaromíra Jágra. Jeho Dallas sice vedl nad Chicagem už 2:0, ale nakonec prohrál 2:3 v prodloužení a český útočník zápas ze zatím nejasných zdravotních důvodů nedohrál.

Loňský Jágrův spoluhráč ještě v dresu Philadelphie Jakub Voráček proti Rangers ve 36. minutě v přesilové hře dorazil puk do odkryté branky a zvýšil vedení Flyers na 2:0. Na začátku třetí třetiny sice snížil Taylor Pyatt, náskok ale už domácí uhájili.

Philadelphie, která se v utkání musela obejít bez řady zraněných hráčů včetně Scotta Hartnella, který je možná až na dva měsíce mimo hru se zlomeným prstem na noze, porazila Rangers poprvé po osmi zápasech.

Chicago v Dallasu potvrdilo skvělý vstup do sezony, v níž vyhrálo všechny čtyři zápasy. Byli jasně lepší, ale dlouho jim stál v cestě skvěle chytající brankář Kari Lehtonen. Nakonec však dvěma góly v přesilovce dokázali smazat dvoubrankové manko, rozhodující gól pak ve druhé minutě nastaveného času vstřelil opět při přesilové hře slovenský útočník Marián Hossa.

Jaromír Jágr se do statistik nezapsal a nebyl tak aktivní, jako v předešlých zápasech. V prodloužení už ani nenastoupil, protože v závěru třetí třetiny odešel do kabiny aby jej ošetřili lékaři. Přesná příčina jeho zdravotních potíží nebyla po utkání známá.

Stále bez bodu zůstávají hokejisté Washingtonu, kteří s brankářem Michalem Neuvirthem v brance před vlastními fanoušky podlehli Montrealu 1:4. Canadiens vstřelili všechny čtyři góly ve druhé třetině, když skóre zápasu otevřel ve 24. minutě v přesilové hře Tomáš Plekanec.

Toronto - NY Islanders 4:7 (3:1, 0:2, 1:4)
Branky: 3. Gunnarsson, 10. Kadri, 13. Grabovskij, 58. Frattin - 9. a 52. Moulson, 44. a 59. Grabner, 32. Streit, 34. Boyes, 45. Aucoin. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.125.

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 32. Simmonds, 36. Voráček - 42. Pyatt. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.596.

Washington - Montreal 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky: 58. Crabb - 24. Plekanec, 25. Markov, 29. Gionta, 39. Gorges. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.506

Carolina - Buffalo 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Branky: 35., 50. a 59. E. Staal, 22. a 34. Skinner, 25. Faulk - 31. a 47. Pominville, 29. Hodgson. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.081.

St. Louis - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Oshie, 30. Berglund z trest. střílení, 50. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 24:13. Diváci: 16.047.

Dallas - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Eriksson, 31. Whitney - 36. Sharp, 55. Toews, 62. Hossa. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17.868.

Florida - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Fleischmann - 12. Phillips, 29. Karlsson, 59. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 26:37. Diváci: 15.634.

San Jose - Phoenix 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 50. a 59. Marleau, 20. Couture, 54. Havlát, 60. J. Thornton - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette, 48. Korpikoski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.562.

Colorado - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 13. a 59. Duchene (na první Hejduk), 1. Parenteau (Hejda), 45. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 28:33. Diváci: 14.325.

Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Jakupov, 64. Gagner - 34. Carter. Střely na branku: 39:31. Diváci: 16.839.