Český útočník Jiří Tlustý rozhodl v úterním utkání NHL dvěma góly ve třetí třetině o výhře Caroliny 4:2 na ledě New Jersey. Kladenský odchovanec navázal na včerejší výborné představení, v němž se blýskl čtyřmi body, a podruhé za sebou byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Tlustý v utkání poprvé udeřil za stavu 2:2, kdy dostal od Erika Staala přihrávku zpoza branky a střelou z pravého kruhu strhl vedení na stranu Hurricanes. Český útočník pak vítězství týmu pojistil v poslední minutě gólem do prázdné branky. Devils, za které si jednu asistenci připsali Patrik Eliáš a Marek Židlický, přišli o sérii pěti výher.

"Vždycky chceme ve třetí třetině tvrdě bojovat o vítězství a to byl dnes klíč k úspěchu. Jejich vyrovnávací gól na začátku poslední části nás nesrazil a makali jsme dál. Přesně o tom jsme v kabině o přestávce mluvili, že musíme dřít. Je to úžasné, tohle vítězství je pro nás velmi cenné," radoval se Tlustý. Devils, za které si jednu asistenci připsali Patrik Eliáš a Marek Židlický, přišli o sérii pěti výher.

Jaromír Jágr přispěl čtvrtým gólem v sezoně k výhře Dallasu v Edmontonu 4:1 a osamostatnil se na desáté příčce historické tabulky střelců NHL. Hvězdný útočník, jenž za dva dny oslaví 41 let, trefou s pořadovým číslem 669 přeskočil Luka Robitaillea a nyní bude pronásledovat Maria Lemieuxe, na něhož ztrácí 21 branek.

Na Edmonton se Jágrovi daří

Jágrovi zřejmě hra Oilers svědčí. V minulém vzájemném utkání rozhodl zápas v prodloužení, tentokrát v 56. minutě střelou z mezikruží zvýšil na 3:1 a ukončil závěrečný nápor soupeře. Stars si připsali čtvrtou výhru v řadě a úspěšná série je vynesla na sedmé místo v Západní konferenci.

"Záleží na nás, jak jsme dobří," řekl Jágr, podle něhož mužstvo Stars našlo svou tvář. "Nejsme tým, který by si mohl dovolit hrát hokej nahoru dolů. Na to nemáme mužstvo. Ale máme houževnatý tým, slušnou defenzivu a dobrého brankáře," vysvětlil. "Některé z našich zápasů teď nebyly pěkné, ale pokud s tím budeme vyhrávat, tak je to v pořádku," dodal Jágr.

Voráčkovy asistence zprava

Největší hvězdou utkání se v úterý stal i Jakub Voráček, který dvěma asistencemi pomohl Philadelphii k výhře 3:2 ve Winnipegu. V obou případech adresoval český útočník přihrávku spoluhráčům z pravé strany do předbrankového prostoru.

První akci dokončil v úvodní gól zápasu Brayden Schenn, druhou přetavil ve vítěznou trefu Tye McGinn. Do branky domácích naskočil v poslední třetině Ondřej Pavelec, který nahradil zraněného Al Montoyu, a inkasoval jeden gól z 11 střel.

Michálek vymyslel vítěznou branku

Milan Michálek asistoval u vítězné branky Ottawy při domácí výhře nad Buffalem 2:0. Jindřichohradecký rodák se v oslabení zmocnil ve středním pásmu puku, zavezl ho do útočné třetiny a nahrál do druhé vlny skórujícímu Eriku Karlssonovi. "Jsem rád, že mě viděl. Jeho přihrávka měla oči," chválil Karlsson. Druhou branku přidal Erik Condra.

Hlavním strůjcem výhry Senators byl ale brankář Craig Anderson, jenž zlikvidoval 42 střel a překonal klubový rekord v počtu zásahů, které bylo potřeba k vychytání nuly. Předchozími držiteli rekordu (35 zákroků) byla trojice gólmanů, mezi nimiž byl i Dominik Hašek.

Krejčího start stíhačky proti Rangers

David Krejčí odstartoval gólovou dorážkou stíhací jízdu Bostonu, který v domácím zápase s New Yorkem Rangers smazal v poslední třetině tříbrankové manko. Hosté ale vyhráli v nájezdech 4:3. Rozhodl Ryan Callahan ve čtvrtém kole, zatímco Krejčí ve stejné sérii neuspěl.

Podobně divoký průběh mělo i utkání mezi Tampou Bay a Montrealem. Kanadský tým vedl i díky asistenci Tomáše Plekance ještě necelých šest minut před třetí sirénou 3:0, ale nakonec jim vítězství 4:3 zajistil až David Desharnais v penaltovém rozstřelu.

Šťastný gól zaznamenal Tomáš Fleischmann, jehož střelu mířící vedle branky si do vlastní sítě srazil bruslí John Erskine. Trefa českého útočníka na 1:1 ale Floridě nestačila a doma podlehla v přestřelce Washingtonu 5:6 v prodloužení.

Výsledky NHL

New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 16. Kovalčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 48. a 60. Tlustý, 22. J. Jokinen, 39. Dwyer. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.625.

Boston - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 49. Krejčí, 59. Horton, 60. Marchand - 11. Hagelin, 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodující sam. nájezd Callahan. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17.565.

Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 36. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.429.

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)

Branky: 55. a 59. Hedman, 60. Salo - 20. B. Gionta (Plekanec), 29. Subban, 39. Moen, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.204.

Florida - Washington 5:6 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 29. a 39. Huberdeau, 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias, 47. Alzner - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner, 31. Hendricks, 55. Fehr, 58. Ovečkin, 61. Brouwer. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.340.

Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: 15. a 60. Ladd - 9. B. Schenn (Voráček), 18. Timonen, 45. McGinn (Voráček). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 18 minut, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15.004.

Nashville - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 63. C. Wilson. Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.113.

Chicago - Anaheim 2:3 po sam nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 31. Leddy, 31. Saad - 24. Getzlaf, 58. Cogliano, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 30:31. Diváci: 21.188.

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 13. Hall - 25. Dillon, 41 Nyström, 56. Jágr, 58. Garbutt. Střely na branku: 36:29. Diváci: 16.839.

Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 12. Bieksa, 30. Hansen - 34. Setoguchi. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.910.

2. Edmonton 13 5 3 5 29:34 13
3. Minnesota 13 6 1 6 27:32 13
4. Colorado 11 4 1 6 23:29 9
5. Calgary 10 3 3 4 26:35 9