Báječný večer, při němž si připsal na svůj účet čtyři kanadské body za čtyři asistence, má za sebou v NHL český hokejový útočník Jakub Voráček z Philadelphie. Ten tak při výhře svého týmu nad New York Islanders 7:0 zaznamenal své bodové maximum ve slavné zámořské soutěži. Po zápase byl také vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Dnes jsme hráli s vysokým nasazením a jako tým. Tak musíme hrát pořád, plných šedesát minut. Nepolevovali jsme, každý z nás chtěl vyhrát. A myslím, že to bylo vidět," řekl Giroux, který hned v první minutě otevřel skóre. Po třech brankách pak Flyers přidali v prostřední a poslední třetině.

"Myslím, že každý z nás si jeho kritiku vzal k srdci, to byl základ úspěchu. Navíc svá slova přenesl i na led. Neměli jsme jinou volbu, než se k němu přidat. Byl to skvělý vůdcovský tah," řekl Danny Briere, který si připsal dvě branky a jednu asistenci. První nulu sezony vychytal Ilja Bryzgalov, který kryl 19 střel.

Útočník Tomáš Plekanec podpořil jednou trefou vítězství Montrealu 3:0 nad Carolinou. Canadiens rozhodli o čtvrté výhře v řadě v poslední třetině, v níž vstřelili všechny branky. Druhá z nich padla z hokejky českého hráče, jehož tvrdou ránu z levého kruhu brankář Cam Ward ztlumil ramenem, ale puk si přesto našel cestu za brankovou čáru.

I bez útočníka Milana Michálka, který má problémy s kolenem, zvítězili hokejisté Ottawy na ledě New Jersey 2:1 po samostatných nájezdech. Kanadský tým sice už ve druhé minutě inkasoval, ale v závěrečné třetině srovnal Daniel Alfredsson a v rozstřelu byl jako jediný úspěšný Jakob Silfverberg. Za domácí se ve druhém kole nájezdů neprosadil Patrik Eliáš, nejproduktivnější český hráč v soutěži.

Hokejisté Colorada vyhráli přestřelku s Nashvillem 6:5, k čemuž jim mylným verdiktem pomohl i čárový rozhodčí. Ten neodpískal při gólu Matta Duchenea jasný ofsajd v domnění, že se jednalo o zpětnou přihrávku hráčů Predators.

I střelec, který v úvodu druhé třetiny zvýšil na 3:1, přiznal, že očekával hvizd. "Když se tak nestalo, byl jsem v šoku. Dokonce i když jsem vystřelil, myslel jsem si, že mi asi něco uniklo. Ale nestěžuji si," uvedl Duchene. Hostujícímu týmu nakonec v utkání chyběl jeden gól navíc, chybné rozhodnutí ale bral jejich trenér Barry Trotz s nadhledem.

"Každý má občas špatný den. I to je součást zápasu. Občas se vyskytnou situace, s nimiž nemůžete nic dělat. A to byla jedna z nich. Musíte se s tím jen vypořádat a to se nám nepovedlo," komentoval neobvyklou událost Trotz. V dresu vítězů si jednu přihrávku připsal obránce Jan Hejda, na druhé straně měl stejnou bilanci Martin Erat.

Nejslabší tým soutěže Columbus se po brance Václava Prospala ujal v Anaheimu vedení 1:0, v úvodní desetiminutovce vedl na střely 10:2, přesto odjel po výsledku 2:3 s prázdnou. "V každém utkání venku teď máme hodně střel, ale stejně nakonec prohrajeme o gól nebo dva," štvalo po utkání útočníka Dericka Brassarda.

New Jersey - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. S. Gionta - 49. Alfredsson, rozhodující sam. nájezd Silfverberg. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.625.

New York Islanders - Philadelphia 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Branky: 1. a 35. Giroux (na obě Voráček), 51. a 58. Briere, 21. Read (Voráček), 28. B. Schenn (Voráček), 44. Rinaldo. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16.170.

Colorado - Nashville 6:5 (2:1, 4:3, 0:1)
Branky: 4. Palushaj (Hejda), 10. Barrie, 24. Duchene, 32. Kobasew, 34. Stastny, 34. McGinn - 18. S. Kosticyn, 31. Fisher, 34. Wilson (Erat), 40. Blum, 59. S. Weber. Střely na branku: 28:38. Diváci: 15.099.

Montreal - Carolina 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Prust, 53. Plekanec, 53. Pacioretty. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21.273.

Podívejte se na Plekancův gól

Florida - Toronto 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 18. Kessel, 33. Kadri, 34. MacArthur. Střely na branku: 37:33. Diváci: 17.177.

Phoenix - Calgary 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 1. Yandle, 41. Boedker, 50. Vermette, 57. Torres. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17.208.

Anaheim - Columbus 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 16. Holland, 17. Getzlaf, 49. Perry - 4. Prospal, 53. Brassard. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.713.

Kanadské bodování NHL:

1. Vanek (Buffalo) 15 25 (12+13), 2. Crosby (Pittsburgh) 16 24 (7+17), 3. Stamkos (Tampa Bay) 14 21 (9+12), 4. P. Kane (Chicago) 15 21 (9+12), 5. St. Louis (Tampa Bay) 14 21 (4+17), 6. Tavares (NY Islanders) 15 20 (11+9), 7. Zetterberg (Detroit) 15 20 (5+15), 8. Kunitz (Pittsburgh) 16 19 (6+13), 9. Eliáš (New Jersey) 16 19 (4+15), 10. Ribeiro (Washington) 15 18 (5+13)... 27. Voráček (Philadelphia) 17 15 (3+12), 37. Plekanec (Montreal) 15 13 (8+5), 58. Krejčí (Boston) 13 12 (4+8), 60. Vrbata (Phoenix) 15 12 (4+8), 77. Jágr (Dallas) 15 11 (4+7), 87. Hanzal (Phoenix) 12 10 (7+3), 88. Hemský (Edmonton) 14 10 (7+3), 96. Fleischmann (Florida) 15 10 (4+6),

1. Vancouver 14 8 3 3 41:33 19
2. Minnesota 15 7 2 6 33:38 16
3. Edmonton 14 6 3 5 35:38 15
4. Colorado 14 6 1 7 37:43 13
5. Calgary 14 5 3 6 39:51 13