Týmy ve čtvrtfinále play-off hokejové extraligy čekají na zbylé dva celky. Ale musejí počkat, protože Kladno se třetí výhry v sérii s Pardubicemi nedočkalo a o postup se budu snažit znovu dnes. Výhra k postupu po vítězství ve Vítkovicích schází k postupu také hráčům Českých Budějovic.

Čtvrté zápasy se hrají v úterý ve stejných halách jako v pondělí.

Kladno sérii nerozhodlo, hraje se dál

Pardubický mistr byl blízko vyřazení a definitivní jistotu čtvrtého zápasu získal na svém ledě až v poslední minutě, když kladenští hráči k svému tlaku a snaze po vyrovnání odvolali brankáře. Teprve když  kotouč vlétl do kladenské opuštěné branky, tak si v Pardubicích definitivně oddechli.

Vítězný gól dal v 52. minutě útočník Robert Kousal a výsledek pojistil 12 vteřin před koncem do prázdné branky Martin Bartek. Parubice se ubránily v závěru tlaku Kladna.

"Byl to klasický zápas play off s dobrým nasazením všech hráčů, dělali maximum. Všechny zápasy v této sérii byly vyrovnané a rozhodující chyby. My jsme v závěru udělali chybičku ze středního pásma, kdy jsme odcouvali a Kousal to dokázal využít gólem na 2:1. Pak i přes naší snahu domácí urputně bránili, někdy podle mého názoru až za hranicí pravidel," komentoval utkání kladenský Zdeněk Vojta.

"Utkání mělo obrovský náboj. Přidali jsme na agresivitě, šli jsme víc do brány a do osobních soubojů. Možná proto mají na kladenské straně pocit, že jsme hráli na hranici, která je povolená. Takto se play off hraje a naši hráči se v tomto směru obrovsky zlepšili a musí to zopakovat," reagoval David Pospíšil z Pardubic.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Brendl (Rolinek), 52. Kousal (Benák), 60. Bartek (Somík) - 5. M. Hořava (Jass). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 8328. Stav série: 1:2.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Brendl, Rolinek, Starý - T. Nosek, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Budějovice jsou k postupu blíž

Hokejistům Českých Budějovic chybí k postupu do čtvrtfinále jedno vítězství. Výhru jim zařídil gól Škody ze 46. minuty, domácí už v závěru stihli pouze snížit zásluhou Káňi. Jihočeši mohli v sérii poprvé postavit svou brankářskou jedničku Kováře, který si odpykal pětizápasový trest, ale v přetaktizovaném a opatrném souboji měl mnohem méně práce, než čekal.

Oba týmy vsadily na zajištěnou obranu a zahuštěné střední pásmo.Trenér Peter Draisaitl uznal, že vyhrát bmohly oba týmy. "Možná, že klíčový moment byla nevyužitá čtyřminutová přesilovka Vítkovic na konci první a začátku druhé třetiny," uvažoval nahlas. "Nám tam pak v závěru druhé třetiny něco spadlo a to mohl být rozhodující moment, i když ten zápas se i pak mohl v každém momentu zlomit na jednu stranu. Závěr byl ještě zajímavý, domácí hráli v šesti, ale dokázali jsme to ustát."

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 57. J. Káňa - 40. Podlešák (Mertl, Frühauf), 46. Škoda. Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6167. Stav série: 1:2.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Škoda. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.