Dvěma góly v závěru dokázali slávisté narušit jasnou cestu Plzně k vítězství. Ta vedla před svými fanoušky po dvou třetinách 3:0 a slávisté při power-play dotáhli na 3:2, ale rodící se zápletku dokázali Plzeň rychle zrušit gólem Kratěny do prázdné branky hostujícího celku.

Tým kolem Martina Straky nastoupil cestu k vítězství v poslední minutě úvodní části hry, v níž dali dva góly a zrušili dlouho nerozhodné skóre. Když v další části utkání přidali další trefu, zdálo se, že už se nic mimořádného nestane. Slávisté však ještě z posledních minut dokázali udělat drama, to mělo ale šťastný konec pro domácí celek.

Pražané až v osmém zápase letošního play-off dostali víc než jeden gól. Plzeňský celek nastoupil už s obráncem Hanzlíkem a útočníky Kratěnou a Pletkou. V bojovném úvodu zápasu mohl při vyloučení plzeňského Sýkory otevřít skóre Skokan, ale minul odkrytou branku. V oslabení pak málem udeřil Dvořák, který sebral puk Kubošovi, ale slávistický bek mu pak při blafáku stihl zvednout hokejku.

Plzeň přebírala iniciativu, ale teče Kováře a Vlasáka ke změně skóre nevedly. Až 26 vteřin před koncem úvodní části při Žejdlově vyloučení zamířil z levého kruhu přesně Vlasák. Ještě do pauzy to bylo 2:0, když vteřinu před sirénou zvýšil volný Kratěna.

Po přestávce Plzeň využila v přesilovce dala třetí gól - to Kovář uvolnil z levého kruhu na pravý Straku, který nedal pohotovou ránou slávistickému brankáři šanci.

Mazanec v plzeňské brance držel nulu až do 50. minuty, kdy Jelínkovu střelu tečoval Tomica. Furcha v brance Slavie pak prověřil Johnson a pět minut před koncem mohl definitivně pojistit výhru Kratěna ale po Vampolově přihrávce před prázdnou brankou jeho otočka nevyšla.

Při Jeřábkově vyloučení zdramatizoval závěr trefou od modré čáry 108 vteřin před koncem Kadlec, ale při power-play pak ve středním pásmu úspěšně napadal Kratěna, získal kotouč a poslal ho do prázdné branky.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Martin Straka, Vampola), 20. Kratěna (Jan Kovář), 27. Martin Straka (Jan Kovář, Vampola), 60. Kratěna - 50. Tomica (P. Jelínek), 59. Kadlec (Kuboš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mikula - Ondráček, Horinek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 7526. Stav série: 2:1.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Dvořák (21. Petruška), T. Sýkora, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma, Dresler - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.