Kapitán mistrovské Plzně Martin Straka na hokejové mistrovství světa nepojede. Čtyřicetiletý útočník to dnes oznámil reprezentačnímu kouči Aloisi Hadamczikovi s tím, že má za sebou náročnou sezonu a má spoustu povinností ve svém klubu, v němž je i majitelem a generálním manažerem.

"Martin se rozhodl, že na světový šampionát nepojede. Sezona byla dle jeho slov náročná a dlouhá. Má spoustu povinností v klubu. Řekl mi, že nám přeje hodně štěstí," řekl novinářům Hadamczik. Olympijský vítěz a mistr světa z roku 2005 mu své rozhodnutí sdělil krátce před dnešním prvním tréninkem českých hokejistů na soustředění v Brně.

"Bylo to v poslední době hrozně náročný. Už bych to nedal, jsem vyšťavený. To bych musel mít v hlavě, že bych chtěl jet. A to v hlavě nemám. Kdybych chtěl reprezentovat, musel bych to cítit. Ale teď to ve mně není," řekl Straka serveru iSport.cz. Pozvánku prý skutečně zvažoval, přestože se s reprezentací rozloučil již v roce 2008.

"Navíc máme v klubu spoustu práce, to je další věc," doplnil Straka. Kromě potřeby odpočinku si chce v nejbližších dnech také naplno vychutnat oslavy vytouženého mistrovského titulu, na nějž Západočeši dosáhli poprvé od založení klubu v roce 1929.

"Samozřejmě bych to kvůli šampionátu nějak zařídil jinak, ale jak jsem říkal, v hlavě už bych to nedal. Mužstvu každopádně bude přát a mačkat palce u televize. Je mi to líto, ale prostě to nejde," prohlásil druhý nejproduktivnější hráč letošních vyřazovacích bojů.

Až večer dorazí do Brna další ofenzivní tahoun mistrovské Plzně Jan Kovář. "Zítra by už měl být na tréninku," uvedl Hadamczik.

Z hráčů, kteří hráli v neděli rozhodující sedmé extraligovém finále, se už dnes do tréninku zapojil zlínský obránce Tomáš Linhart.

Související