Český hokejista David Krejčí byl ve středečním zápase prvního kola play-off NHL hlavním strůjcem výhry Bostonu 4:1 nad Torontem.

Sedmadvacetiletý útočník, který byl v soutěži před dvěma lety nejproduktivnějším hráčem vyřazovací části, zaznamenal v úvodním duelu série gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V sestavě Bruins nechyběl Jaromír Jágr, jenž vynechal poslední utkání základní části kvůli chřipce.

Krejčí potvrdil, že je hráčem pro play-off. V 60 zápasech Stanley Cupu nasbíral v kariéře 50 bodů (21 gólů a 29 asistencí).

„Když bruslí, je obrovsky silný. Nebojí se srážek u mantinelu, dojíždí protihráče, bojuje o puky. Je to hráč, který se nebojí ničeho,“ ocenil Krejčího trenér Bostonu.

Gól Davida Krejčího

Obě Krejčího nahrávky byly podobné. Český útočník s pukem na hokejce v útočné třetině perfektně načasoval přihrávku, z níž jeho spoluhráči mohli rovnou pálit. Hlavně tato trefa stála zato.

Hokejisté Pittsburghu ovládli úvodní zápas série s New Yorkem Islanders, v němž soupeře přehráli jednoznačně 5:0. Vítěz Východní konference, jenž do utkání nastoupil bez kapitána Sidney Crosbyho, vstřelil všech pět branek v rozmezí 4. až 34. minuty. Dvě trefy zaznamenal Pascal Dupuis a gólman Marc-Andre Fleury kryl 26 střel.

Hokejisté San Jose zvítězili ve Vancouveru 3:1 a jsou prvním týmem letošního play-off, který zvítězil venku. Sharks v úvodním utkání série uspěli i bez českého útočníka Martina Havláta, jenž v první třetině za bezbrankového stavu odstoupil ze zápasu a už se na led nevrátil.

1. kolo play-off NHL: Východní konference - 1. zápasy:

Boston - Toronto 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) Branky: 17. Redden, 20. Horton (Krejčí), 31. Krejčí, 36. Boychuk (Krejčí) - 2. Van Riemsdyk. Střely na branku: 40:20. Diváci: 17.565. Stav série: 1:0.

Pittsburgh - NY Islanders 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) Branky: 14. a 22. Dupuis, 4. Bennett, 22. Letang, 34. Glass. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.612. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:

Vancouver - San Jose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Branky: 33. Bieksa - 37. Couture, 50. D. Boyle, 55. Marleau. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.910. Stav série: 0:1.