Hokejisté Detroitu porazili ve třetím utkání 2. kola play off NHL Chicago na domácím ledě 3:1 a nad vítězem základní části v sérii vedou 2:1 na zápasy. Po bezbrankové první třetině položili Red Wings základ k vítězství v polovině druhé dvacetiminutovky, kdy díky dvěma gólům během 31 sekund získali dvoubrankový náskok.

V úvodu třetí části sice Patrick Kane snížil, už za dvě minuty ale vrátil domácím dvougólové vedení Pavel Dacjuk. Skóre už se pak nezměnilo zejména zásluhou brankáře Jimmyho Howarda, jenž si v brance Detroitu připsal 39 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Chicago prohrálo teprve devátý zápas v sezoně v základní hrací době a poprvé během dvou měsíců utrpělo druhou porážku v řadě. Vůbec poprvé v letošním play-off také Blackhawks prohrávají v sérii, přestože byli proti Detroitu, který do vyřazovacích bojů proklouzl až na poslední chvíli, jednoznačným favoritem. "Ale zatím to nic neznamená, nic jsme ještě nedokázali," krotil nadšení vítězů trenér Mike Babcock.

Blackhawks no-goal in Game 3 vs. Detroit (PUCK DADDY)

Jeho protějšek Joel Quenneville se pro změnu zlobil na rozhodčí. Ve 46. minutě, krátce po prvním gólu Chicaga, totiž sudí neuznali vyrovnávací gól Andrewa Shawa kvůli postavení hráče v brankovišti.

"S jejich rozhodnutím absolutně nesouhlasím. Vždyť se brankáře ani nedotkl," rozčiloval se Quenneville. "Byl to samozřejmě důležitý moment. Po dvou našich rychlých gólech to mohlo být 2:2, byli jsme v tu chvíli na koni," dodal Quenneville. "Postavení hráče v brankovišti? To snad rozhodčí odpískali naposledy v roce 2000," zuřil i brankář Chicaga Corey Crawford.

Právě jeho vzápětí po odvolaném gólu překonal Dacjuk, který se protáhl do útočného pásma a zavěsil krásnou střelou k bližší tyči do horního rohu branky.

Hráči Red Wings nyní cítí šanci, že mohou velkého favorita play-off potrápit. "Celou sezonu jsme s nimi hráli vyrovnané zápasy. Víme, že mají skvělý tým, ale my se zlepšujeme a dokážeme jim být kvalitním soupeřem. Když to takhle bude pokračovat, může se stát cokoliv," poznamenal útočník Patrick Eaves.

Čtvrtý zápas je na programu ve čtvrtek znovu v Detroitu.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 3. zápas: Detroit - Chicago 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky: 28. Nyquist, 29. Miller, 47. Dacjuk - 45. P. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 20.066. Stav série: 2:1.