První zápas v Madison Square Garden v semifinále Východní konference příliš radosti hokejistům tamních Rangers nepřinesl. Ti v závěrečné třetině přišli o vedení i o výhru a ve čtvrtek budou opět před svými fanoušky bojovat o přežití v play-off.

Jaromír Jágr ani David Krejčí si tentokrát gól ani asistenci nepřipsali, když obě branky Bruins zařídila čtvrtá útočná formace.

Ve třetím utkání dominovali brankáři a Rangers vedli ve 24. minutě zásluhou Taylora Pyatta, který gólmana Tuukku Raska překonal tečovanou střelou obránce McDonagha. Henrik Lundqvist v brance Rangers odolával střelcům Bostonu až do 44. minuty, kdy vyrovnal obránce Johnny Boychuk. Rozhodující gól padl v době, kdy už zápas spěl do prodloužení, jenže tři minuty před třetí sirénou Bruins z ničeho nic udeřili.

Nenápadná střela obránce Campbella trefila Lundqvista do masky, kotouč opsal vysoký oblouček a odrazem od břevna se snesl do brankoviště, kde jej pohotově dorazil do sítě Daniel Paille.

"Vůbec jsem puk neviděl. Vyletěl do vzduchu a nikdo nevěděl, kde je. A pak se snesl přímo na soupeřovu hokejku," krčil rameny Lundqvist. "Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Ale bohužel jsme zase byli o gól horší. Taková porážka ohromně bolí," posteskl si brankář Rangers, který si připsal 32 úspěšných zákroků.

Hráči Bostonu však vědí, že vedení 3:0 na zápasy ještě postup neznamená. Pamatují si na tři roky starou sérii 2. kola s Philadelphií, kterou Flyers jako třetí tým v historii otočili z 0:3 na 4:3. "Můžeme se o tom bavit pořád dokola, ale už je to minulost," snaží se zahánět černé myšlenky kouč Julien. "Musíme se s tím naučit žít, nic jiného už s tím neuděláme."

Kapitán Zdeno Chára má ale jasno: "Vedení 3:0 na zápasy zatím pořád nic neznamená. K postupu potřebujete vyhrát čtyři zápasy a my zatím vyhráli tři. Zítra je nový den a my se musíme připravit na další utkání. Bude to opět velká bitva, ještě nemáme vyhráno," varoval Chára.

Už čtvrtý zápas v úterý odehráli hokejisté San Jose s Los Angeles a domácí Žraloci po výhře 2:1 vyrovnali stav série na 2:2. Obhájci Stanleyova poháru vedli 2:0 na zápasy, jenže tým San Jose má v letošním play-off na svém ledě zatím stoprocentní bilanci a tu si nepokazil ani tentokrát.

V první třetině otevřel skóre obránce Brent Burns, na 2:0 zvýšil ve 24. minutě v přesilové hře Logan Couture. Hosté dokázali odpovědět v 50. minutě, když se rovněž v početní výhodě trefil Mike Richards. Vyrovnat už ale Kings nestihli.

Východní konference:

New York Rangers - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 24. Pyatt - 44. Boychuk, 57. Paille. Střely na branku: 24:34. Diváci: 17.200. Stav série: 0:3.

Západní konference:

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Burns, 24. Couture - 50. M. Richards. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.562. Stav série: 2:2.