Český hokejový útočník David Krejčí se podepsal dvěma góly v úvodním finále Východní konference pod vítězství Bostonu 3:0 v Pittsburghu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Rodák ze Šternberku si zároveň upevnil vedoucí pozici v produktivitě play off NHL, v níž má s bilancí sedmi branek a dvanácti asistencí náskok tří bodů před druhým Jevgenijem Malkinem z Pittsburghu.

Krejčí byl se sedmi střelami nejaktivnějším hráčem zápasu a poprvé překonal Tomáše Vokouna v deváté minutě. Jeho pokus z mezikruží se otřel o brusle blokujícího Paula Martina a tečovaný puk prošel českému gólmanovi mezi betony do branky. Na začátku třetí třetiny český hráč zvýšil na 2:0, když dorazil vlastní střelu za rozhozeného Vokouna. Definitivní pojistku přidal Nathan Horton, gólman Tuukka Rask zneškodnil všech 29 střel, i když několikrát mu pomohla tyč.