Třetí finále Východní konference NHL nabídlo pořádné drama. Boston nakonec udolal Pittsburgh ve druhém prodloužení a v sérii vedou už 3:0 na zápasy. První gól vítězů vstřelil David Krejčí. Zápas rozhodl v čase 95:19 Patrice Bergeron, po asistenci Jaromíra Jágra. K postupu do finále NHL chybí Bruins jediná výhra, kterou mohou přidat v pátek.

V brance Penguins nastoupil Tomáš Vokoun, přestože byl v minulém utkání střídán a spekulovalo se, zda bude chytat. Český gólman sice inkasoval už ve druhé minutě z hole Krejčího, který skóroval ve všech třech utkáních série, ale pak až do rozhodujícího okamžiku Pittsburgh držel. Celkem kryl 38 ze 40 střel. "Chytal slušně. Měli tam čtyři nebo pět velmi dobrých šancí, ale on vytáhl výborné zákroky. Držel nás," komentoval Vokounův výkon trenér Dan Bylsma.