Městská rada Českých Budějovic na dnešním mimořádném jednání rozhodla, že je ochotna zrušit smlouvu s Budvarem o propagaci pivovaru na hokejovém stadionu. Město prý tímto krokem chce přispět k tomu, aby hokejová extraliga zůstala na jihu Čech. Zástupci klubu se mezitím kvůli vleklému "sporu o pivo" domluvili na přesunu do Hradce Králové.

Rozvázání smlouvy s Budvarem město přijde na 14 milionů korun, řekl novinářům českobudějovický primátor Juraj Thoma (OPB).

"Zhruba čtyři miliony korun představují přímé náhrady, které město musí ihned zaplatit Budvaru a naopak Budvar neuhradí městu plánovaných deset milionů korun za propagaci svého jména ve stávající Budvar aréně," uvedl Thoma.

Návrh na rozvázání smlouvy platí do pondělí 17. června do 18:00. Město do té doby očekává reakci vedení HC Mountfield. Podmínkou je, že hokejová extraliga zůstane v následujících dvou letech v Českých Budějovicích.

Vedení HC Mountfield se k nabídce vyjádří o víkendu. Předseda představenstva Miroslav Schön ČTK řekl, že si ji chce nejprve prostudovat a přečíst si i osobní dopis, který mu primátor zaslal. "Musím se také rozhodnout, zda nebude potřeba svolat mimořádné zasedání předsednictva klubu," uvedl Schön. Dnes byl prý navíc pracovně zaneprázdněn.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.