San Jose udolalo i s přispěním jedné branky útočníka Tomáš Hertla doma Ottawu 3:2 a udrželo si v novém ročníku NHL neporazitelnost. Devatenáctiletý český hokejista skóroval už v úvodní minutě, ale zápas kvůli zranění nedohrál. Po tvrdém úderu od Clarka MacArthura opustil ve druhé třetině hrací plochu a do hry už nezasáhl. Klub po utkání uvedl, že Hertl šel na vyšetření.

Nováček NHL, který měl raketový vstup do sezony, si soupeři po jeho čtyřgólovém představení proti New York Rangers daleko více hlídají. V minulém utkání ho za hranou pravidel atakoval obránce Vancouveru Alex Edler, který za úder do hlavy obdržel distanc na tři zápasy. Tentokrát Hertla srazil k ledu při souboji o puk mezi kruhy MacArthur a český hráč se skloněnou hlavou ihned zamířil do šatny.