Hokejisté Hradce Králové překonali třinecké Oceláře a dál pokračují v krasojízdě extraligou. Úvod utkání v Třinci si ale zkomplikovali sami. když se jim podařil málo vídaný kousek - vstřelit si dvě vlastní branky. O tom, že se branky umějí střílet i do správné klece, přesvědčili třinecké ale hned v zápětí. Postupně zvyšovali náskok a nakonec se radovali z výhry 6:3.

Zmrtvýchvstání předvedl Litvínov. Trápící se tým si vyšlápl na Pardubice, které smetl vysoko 5:1.

Hokejisté Mountfieldu předvedli báječný obrat v Třinci a vítězstvím 6:3 ustřihli sérii pěti výher Ocelářů na domácím ledě. Slezané ještě v polovině zápasu vedli po dvou vlastních gólech soupeře 2:0, pak ale zaúřadovala elitní řada Východočechů, která pěti góly za sebou skóre dokonala obrátila. Dvě trefy a tři asistence zaznamenal Jaroslav Kudrna. Svěřenci kouče Petera Draisaitla venku už poosmé v řadě nevyšli bodově naprázdno.

Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 16. Peterek (Bonk), 21. Bonk, 53. Martin Růžička (Peterek, Zíb) - 31. Mertl (Kudrna, Frühauf), 39. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 43. Kudrna (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Kudrna), 49. Mertl (Kudrna), 60. Škoda (Šimánek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 3539.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Zíb, Kania, Foltýn - Marek Růžička, Bonk, Gorškov - D. Květoň, Polanský, Rákos - Martin Růžička, Zagrapan, Varaďa - Matuš, Peterek, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Suja, Knotek, Podlešák - Švihálek, Tvrdík, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Noví trenéři přivedli Litvínov k drtivé výhře

Tým Litvínova konečně zabral a při prvním vystoupení pod vedením nové trenérské dvojice Radim Rulík, Miloslav Hořava porazil Pardubice 5:1. Ukončil tak černou sérii osmi porážek. Východočeši sice dokázali po 234 minutách vstřelit branky, přesto si připsali čtvrtou prohru za sebou. V sestavě domácích se poprvé na Stadionu Ivana Hlinky představili útočníci Jánský a Rosa, úplně poprvé nastoupil bek Posmyk, kterého klub získal formou střídavého startu z Českých Budějovic.

Verva Litvínov - ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Rosa (Hanzl, Ručinský), 33. Jánský (Hübl), 42. Šlégr (Trávníček, Piroš), 43. Hübl (Lukeš), 54. Lukeš (Hübl) - 45. Tybor (Gregorc, Starý) Rozhodčí: Kalivoda, Turčan - Bádal, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 4884.

Litvínov: Francouz - Šlégr, Gula, Pavlík, Zeman, Posmyk, K. Černý, od 57. min. navíc Kokeš - Jánský, Hübl, Lukeš - Rosa, Hanzl, Ručinský - Martynek, Piroš, Trávníček - Majdan, Jurčík, J. Černý. Trenéři: Rulík a M. Hořava.

Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Tybor - Lenc, Číp, Starý. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

V Plzni rozhodla první třetina

Hokejisté Plzně porazili Liberec 5:2 a teprve podruhé v sezoně vstřelili v zápase pět branek. Západočeši si i bez zraněného Tomáše Vlasáka rozhodující náskok vytvořili během necelých čtyř minut v první třetině, kdy třikrát skórovali. Ve 33. minutě už vedli 5:0, hosté už poté pouze korigovali skóre dvěma góly z přesilovek a prohráli tak na kluzištích soupeřů posedmé za sebou.

Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Pletka (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 12. Duda (J. Jeřábek, Kašpařík), 15. J. Straka (Indrák, Martin Straka), 23. J. Sýkora z trest. střílení, 33. Boháč (Duda, Indrák) - 35. Bartek (P. Nedvěd, Pospíšil), 51. Vampola (Hunkes, P. Nedvěd). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:2. Diváci: 5025.

Plzeň: Mensator - Jiří Hanzlík (21. Boháč), Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Duda, Kašpařík, J. Sýkora - Dvořák, T. Sýkora, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Liberec: Schwarz (33. Melicherčík) - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Říha, Čakajík, Jánošík - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Bulíř, Valský - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Vydařený debut gólmana Dolejše ve Vítkovicích

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě Karlových Varů 4:1 a ukončili tak sérii tří porážek. Třemi kanadskými body se na tom podíleli útočníci Ondřej Roman a Vladimír Svačina, vydařený extraligový debut zažil brankář Daniel Dolejš. Západočeši doma prohráli po předešlých čtyřech výhrách.

Devatenáctiletého Dolejše Vítkovice získaly až dnes a do zápasu jej nasadili do sestavy stejně jako novou defenzivní akvizici Milana Hrušku. U domácích se poprvé v sezóně představil Petr Pohl, který po neúspěšném hledání nového angažmá opětovně zakotvil v řadách Energie.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hruška, J. Drtina) - 14. Roman, 20. Svačina (Roman), 32. Sloboda (Svačina), 44. Huna (Roman, Svačina). Rozhodčí: Minář, Polák - Zavřel, Podrazil. Vyloučení: 4:5, navíc Valčák (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1 Diváci: 3369.

Karlovy Vary: Závorka - Šmach, Bičánek, Grman, J. Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - M. Látal, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, L. Kovář, Pastor, Dudáš, M. Hruška - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Hlaváč rozhodl při své premiéře za Kladno

Kladenští Rytíři porazili doma Zlín 3:2 v prodloužení. Po úvodních dvaceti minutách sice ztratili dvoubrankové vedení, ale v poslední sekundě prodloužení rozhodl o jejich výhry Jan Hlaváč. Zkušený útočník přitom nastoupil v letošní sezoně v dresu Kladna poprvé.

Moravané nejprve stáhli kladenské vedení a zápas chtěli dotáhnout do vítězného konce ještě v normální hrací době. Kladno ale s vypětím všech sil a zásluhou výborného Chábery udrželo nerozhodný stav. V prodloužení pak mohly rozhodnout oba týmy. Jako blesk z čistého nebe přišla situace 0,8 sekundy před koncem, kdy se po chybě Marušáka gólově prosadil Hlaváč.

Rytíři Kladno - PSG Zlín 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Dragoun (T. Kaberle, L. Procházka), 18. Rudovský (Patera, T. Kaberle), 65. Hlaváč - 34. O. Veselý (Marušák), 49. Čajánek (Holík, Zámorský). Rozhodčí: Šindler, Koch (Švýc.) - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3178.

Kladno: Chábera - D. Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - Hlaváč, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Holík - Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta vyhrála s uzdraveným Tonem

Sparta vyhrála nad Chomutovem 3:0 a drží se v čele tabulky o tři body před dotírajícím Hradcem Králové. Gólem a asistencí přispěl k páté výhře Pražanů v řadě útočník Daniel Přibyl, gólman Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Piráti prohráli sedmý z posledních osmi duelů. Sparta zápas odehrála už s uzdraveným kanonýrem Petrem Tonem, ale stále ještě bez zraněného centra Jaroslava Hlinky.

Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 42. Přibyl (Kubát, Pech), 44. Buchtele (Kumstát). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Charvát, Frodl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4985.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Kubát, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, Simon, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Chlapík, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Chomutov: Řehoř - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák - Hřebejk, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Kaše, Kämpf, Račuk - Charousek, Šagát, Jíra. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Slavia protáhla domácí sérii

Hokejisté Slavie porazili Brno 4:1. Slavia uspěla potřetí v řadě a završila tak úspěšně domácí sérii, při níž neztratila ani bod. Kometu porazili Pražané i podruhé v sezoně a přeskočili ji v tabulce na třetí místo. Pomohli si k tomu především v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Brno neuspělo po třech předcházejících vítězstvích.

Po první třetině slávisté vyhnali z brněnské branky gólmana Čiliaka, který v závěrečných třech minutách prvního dějství dvakrát inkasoval. Njeprve projel mezi dvěma hostujícími beky nerušeně Kolář a zavěsil, hřebíček do rakve pak zatloukl Skokan.

Slavia Praha - Kometa Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Sklenář (Žejdl, V. Růžička ml.), 17. Kolář (Valach), 20. Skokan (P. Jelínek), 42. Šenkeřík - 30. T. Svoboda (Žižka, Kuboš). Rozhodčí: Lacina, Hribik - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 5490.

Slavia Praha: Furch - Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Valach, Holub - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - Micka, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Brno: Čiliak (21. Trvaj) - Kuboš, Žižka, Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Dlapa - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - P. Mrázek, Polodna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

1. Sparta Praha 15 11 0 0 4 64:28 33
2. Hradec Králové 15 7 3 3 2 44:37 30
3. Slavia Praha 15 7 3 1 4 36:29 28
4. Brno 15 7 2 2 4 36:31 27
5. Plzeň 15 7 2 1 5 44:40 26
6. Třinec 15 8 0 1 6 45:48 25