Předehrávané utkání 25. kola hokejové extraligy mezi Slavií a Karlovými Vary poznalo vítěze až v samostatných nájezdech. V základní hrací době skončil zápas 2:2, na skóre pak nic nezměnilo ani prodloužení. Rozhodující gól zaznamenal útočník Jaroslav Bednář, jenž byl jediným úspěšným exekutorem.

Pražané popáté za sebou vyhráli a dotáhli se na dva body za první Spartu. Rozpačité výsledky ze začátku října tak vypadají definitivně zažehnány.

Oba celky si v zahřívací desetiminutovce vypracovaly jen náznaky šancí, z nichž tu největší měl Růžička. Z mezikruží však nastřelil jen gólmana hostů Závorku. V 17. minutě zatlačila Slavia hosty před Závorku a poté, co Knot od modré čáry nastřelil Tomicu, uspěl v pádu dorážející Kolář.

Druhá třetina byla v režii Karlových Varů. Po několika slibných akcích skončil pokus Jiřího Drtiny na brankové konstrukci, Vachovec dokázal zkrotit odražený kotouč a snadno vyrovnal. Slavia se dočkala na začátku 51. minuty, když Bednář projel téměř celým kluzištěm, nabil Krenželokovi a bylo to 2:1.

Radost Pražanů měla ale jepičí život. O 15 vteřin později pláchl slávistům Zaťovič a přesnou ranou pod horní tyč rozesmutnil Furcha. Slavia se v závěru základní hrací doby ubránila v oslabení, duel tak dospěl do prodloužení. Nakonec rozhodovaly nájezdy, ve kterých uspěl jediný Bednář, a Slavia se radovala z výhry.

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Kolář (Tomica, Knot), 51. Krenželok (Bednář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 29. Vachovec (J. Drtina), 51. Zaťovič (Šmach). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3056.

Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Chalupa, Kolařík, Knot - Kolář, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Krenželok - Klhůfek, Micka, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, Kverka, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

1. Sparta Praha 16 11 1 0 4 66:29 35
2. Slavia Praha 17 8 4 1 4 44:35 33
3. Brno 16 8 2 2 4 39:31 30
4. Hradec Králové 16 7 3 3 3 45:39 30
5. Plzeň 16 7 2 2 5 45:42 27
6. Třinec 16 8 1 1 6 48:50 27