Slibný rozjezd, ale momentálně spíš zásek na místě, tak vypadá hokejový Motor České Budějovice. V jihočeském klubu proto sáhli ke změnám. Prvoligové hokejisty povede nově jako hlavní trenér dosavadní asistent Jaroslav Jágr, který tak střídá Radka Bělohlava. Klub sáhl k této změně po sérii tří zápasů bez bodu, po kterých se propadl až na jedenácté místo.

"Radek Bělohlav sehrál klíčovou roli při záchraně českobudějovického hokeje, odvedl obrovský kus práce při skládání mužstva v podmínkách, které si umí málokdo představit. Teď ale potřebujeme impulz a zkušenosti a ty má Jaroslav Jágr," řekl klubovému serveru generální manažer Stanislav Bednařík.

V Českých Budějovicích po úprku původního HC Mountfield s extraligovou licencí do Hradce Králové narychlo zachraňovali hokej alespoň na úrovní první ligy. Právě Bělohlav patřil mezi hlavní postavy resuscitační party, která dávala nový klub dohromady. V trenérském týmu teď nadále povede tréninky a fyzickou přípravu.

"S výhledem budování konkurenceschopného mužstva do budoucna se musí Radek také více soustředit na činnost sportovního ředitele, i proto přichází tato změna," doplnil Bednařík, který za Budějovice před lety rovněž hrával nejvyšší soutěž.

Bývalý brankář Jágr vedl České Budějovice už několikrát v elitní domácí soutěži, naposledy dočasně na dva zápasy v sezoně 2009/10. "Má obrovské zkušenosti a přesně to teď naše mužstvo potřebuje. Věříme, že tým má svoji kvalitu, ale v utkáních to zatím neprokazuje, změnit by to měl právě Jaroslav Jágr jako kouč," dodal Bednařík.

Klub rovněž pracuje na posílení kádru. Na pomoc už přišel budějovický odchovanec Ivo Kotaška, který naposledy působil v polském Jastrzebie. Na druhou stranu na měsíční hostování do extraligového Litvínova odešel Marek Posmyk. Motor ovšem usilovně hledá další posily a slibuje hráče z čerstvými zkušenostmi z KHL.

Přes nepodařené poslední zápasy se klub nadále opírá o přízeň fanoušků. „Chtěli bychom velice poděkovat všem našim fanouškům za trpělivost, vnímáme všechny jejich podněty. Právě v těchto těžkých chvílích potřebujeme jejich podporu nejvíc,“ shrnuje závěrem generální manažer.