Český hokejista Tomáš Hertl přispěl v pátečním utkání NHL svým dvanáctým gólem v sezoně k výhře San Jose 3:1 v Edmontonu. Trefa perspektivního útočníka byla v zápase vítězná, když v závěru první třetiny usměrnil z předbrankového prostoru přihrávku Joea Thorntona za záda Devana Dubnyka a zvyšoval tím vedení týmu na 2:0.

Brankář Ondřej Pavelec od nepovedeného utkání s Chicagem, v němž byl střídán, dovedl následně Winnipeg ve všech svých čtyřech startech k výhře. V pátečním programu NHL zneškodnil kladenský odchovanec 32 střel, čtyři z pěti nájezdů a zasloužil se o vítězství Jets 3:2 nad Philadelphií po penaltovém rozstřelu.

Další český brankář Marek Mazanec utkání nedochytal. Dvaadvacetiletý gólman Nashvillu byl v Pittsburghu na konci druhé třetiny za stavu 1:4 střídán a ani ve svém třetím startu v soutěži si nepřipsal vítězství. Skóre se v závěrečném dějství už neměnilo a Predators tak zaznamenali čtvrtou prohru za sebou.