Od diskutované výhry nad Spartou jdou hokejisté Třince od porážky k porážce. Ve 22. kole podlehli doma Kladnu 2:3 a bodový zisk odkládají opět do budoucna.  Jako by je nesprávně uznaný gól sparťana Buchteleho v 19. kole odsoudil k mizerné sérii. Kladnu tentokrát Oceláři podlehli už v základní hrací době.

Hradec Králové udolal v prodloužení Vítkovice a stáhl náskok pražské Sparty na šest bodů. Sparťané ale svoje utkání dohrávaají až 26. listopadu, kdy se střetnou s Kometou Brno

Třinec dopadl opět bídně

Hokejisté Třince prodloužili své trápení o domácí porážku 2:3 s Kladnem. Svěřenci Jiřího Kalouse před nejnižší domácí návštěvou sezony potřetí v řadě podlehli soupeři z chvostu tabulky. Kladno naopak přesně po měsíci dokázalo vyhrát utkání v normálním čase a navázalo tak na nedělní vítězství na nájezdy s Plzní.

Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Adamský (Linhart), 58. Polanský (Peterek, Bonk) - 32. Machač (Dragoun), 39. S. Treille (M. Hořava, Doudera), 47. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2636.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rufer - Matuš, Marosz, Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.

Kladno: Chábera - D. Růžička, T. Kaberle, Majeský, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, Doudera - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Šilhavý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Chomutov se nemůže odledpit ode dna

Poslední Chomutov prohrál na ledě Zlína vysoko 1:7 a utrpěl už osmou porážku za sebou. Piráti inkasovali za posledních pět utkání 28 branek a na předposlední Karlovy Vary ztrácejí už osm bodů. Dva góly zaznamenal obránce Dalibor Řezníček. K jubilejnímu 800. utkání v nejvyšší soutěži nastoupil hostující útočník Vojtěch Kubinčák.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Holík (Kubiš, Zámorský), 14. Honejsek (Čajánek, Zámorský), 22. Řezníček (Leška, Marušák), 24. Zámorský, 34. Balaštík (Leška, O. Veselý), 53. Řezníček (O. Veselý, Marušák), 59. Ondráček (Marušák, P. Sedláček) - 15. Jíra (Sikora, Hřebejk). Rozhodčí: Čech, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 3374.

Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Köhler - Okál, P. Sedláček, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Hanuljak (24. Řehoř) - Trefný, Malec, J. Mrázek, Krstev, Bartejs, Rutta - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Kämpf, Bartečko - Hřebejk, Sikora, Jíra. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Litvínov se zase zvedl

Hokejisté Litvínova zdolali Karlovy Vary 2:1 a posunuli se na 12. místo o dva body právě před Energii, která je nově předposlední. Verva slavila díky trefám Petera Jánského a Pavla Rosa ze druhé třetiny, za hosty pouze snížil v 50. minutě Roman Vlach.

Verva Litvínov - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Jánský (Hübl, Lukeš), 32. Rosa (Hanzl, Ručinský) - 50. Roman Vlach (Gulaši, Hovorka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Blümel, Fraňo. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3352.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, Piroš, J. Černý - Majdan, Jurčík, Trávníček. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, M. Rohan, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Kytnár, R. Dlouhý - V. Tomeček, Vachovec, J. Doležal. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Mistr si poradil se Slavií

Hokejisté Plzně porazili Slavii 4:2 a vyhráli ve vzájemných zápasech s Pražany už počtvrté za sebou. Indiáni navíc doma zvítězili počtvrté za sebou. Slavia prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů. Plzni v sestavě opět chyběl zraněný vůdce Martin Straka a také distancovaný Duda.

Škoda Plzeň - Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Kašpařík (Š. Novotný, Mozík), 23. Pletka (Dvořák, Vlasák), 48. Mozík, 53. Lev (Kašpařík, J. Sýkora) - 43. Wharton (Bednář, Krenželok), 50. Žejdl (Kolařík, Tomica). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5, navíc Dvořák, Hollweg (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4751.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Boháč, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Š. Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Knot, Wharton, Beňovič - Skokan, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Vrdlovec, Krenželok, Poletín - Micka, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Pardubice zkazily sérii Melicherčíkovi

Pardubice zvítězily na ledě Liberce 2:0 a ukončily neprůstřelnost gólmana Marcela Melicherčíka. Slovenský gólman inkasoval po 224 minutách a 20 vteřinách a ztratil šanci nezaútočit na rekord Vladimíra Hudáčka. Ten v sezoně 1999/2000 v dresu Zlína nedostal branku 262 minut a 51 vteřin. Melicherčíkovu sérii bez gólů ukončil ve 29. minutě Jiří Cetkovský a hned za 27 sekund přidal druhou branku Petr Sýkora. Druhé čisté konto v sezoně vychytal pardubický gólman Dušan Salfický.

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. P. Sýkora (Endál). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4471.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - T. Urban, Nedvěd, Bulíř - Bartek, Vampola, Bulík - Valský, Filipi, Víšek - Pospíšil, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Endál - Cetkovský, T. Zohorna, Semorád - Radil, T. Nosek, Kousal. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Hradec bodoval a dál stíhá Spartu

Hokejisté Hradce Králové zdolali Vítkovice 2:1 v prodloužení. Na druhém místě se tak přiblížili na rozdíl šesti bodů vedoucí Spartě, která má ale zápas k dobru. V čase 60:52 rozhodl kapitán Mountfieldu Jiří Šimánek a zvládl úspěšně šesté nastavení za sebou.

Mountfield Hradec Králové - Vítkovice Steel 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Červený (Mikuš, Podlešák), 61. Šimánek (Vydarený) - 42. Sloboda (Huna, Svačina). Rozhodčí: Polák, Wagner - Lučan, Bryška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 3098.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank, Plášil - Škoda, Mertl, Šimánek - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek - Nedvídek, Langhammer, Suja. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

1. Sparta Praha 21 15 1 1 4 92:38 48
2. Hradec Králové 22 9 6 3 4 56:47 42
3. Brno 21 11 2 2 6 51:38 39
4. Plzeň 22 10 3 3 6 57:51 39
5. Zlín 22 9 4 3 6 62:54 38
6. Slavia Praha 22 8 5 2 7 57:53 36