Hokejisté pražské Sparty prohráli v 25. kole extraligy na ledě Zlína 5:6 a poprvé po 14 zápasech nebodovali. Lídr tabulky sice vedl po první třetině 4:1, ale Zlín v úvodních pěti minutách druhé části čtyřmi góly stav otočil. Sparta ještě v druhém dějství vyrovnala, v čase 58:45 však rozhodl obránce Petr Zámorský.

Sparta vstoupila do zápasu s jedinou změnou v sestavě. Extraligovou premiéru si odbyl brankář Tomáš Král, ale ve 26. minutě se za stavu 5:4 pro domácí vrátila do branky jednička Tomáš Pöpperle.

Zlín se do nejlepšího týmu soutěže pustil zostra a odměnou mu byl vedoucí přesilovkový gól Tesaříka, jenž skóroval do odkryté branky po ukázkové kombinaci. Vzápětí se hra značně rozkouskovala kvůli častým vyloučením. Poté diktovala tempo zápasu Sparta. V přesilovce ve čtyřech proti třem vyrovnal Pilař a po něm ve standardní přesilovce skóroval Rolinek.

V utkání plném osobních soubojů a drobných šarvátek měli domácí k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce 63 sekund, kterou nevyužili. O slovo se tak v závěru první třetiny přihlásila Sparta. Po návratu z trestné lavice ujel do brejku Švrček, jenž překonal Horčičku. O 31 sekund později v ponechané výhodě vstřelil druhý gól Pilař. Po tomto gólu nahradil Horčičku ve zlínské brance Štůrala.

Velký a nečekaný obrat nastal po změně stran. Zlínští během čtyř minut a 39 sekund vstřelili čtyři branky. Nejprve Honejskův gól uznali rozhodčí po domluvě s videorozhodčím. Poté se trefil Balaštík, jehož v přesilovce následoval Leška. Divokou ofenzivní smršť završil Čech a Krále nahradil Pöpperle. Do konce druhé třetiny se ještě Sparta vzepřela, když v přesilovce vyrovnal Pech na 5:5.

V úvodu třetí části si Štůrala připsal několik zákroků. Na opačné straně tvrdě vypálil Marušák. Jeho pokus rozhodčí po poradě s videorozhodčím jako gól neuznali, neboť střela se odrazila od levé tyčky zpět do hřiště. Berani pak hráli v pěti proti třem minutu a 45 sekund, ale výhodu nevyužili. Navíc jim ujel Ivan Rachůnek, jenž Štůralu neoklamal. A zlínský gólman podržel svůj tým i při vyloučení Balaštíka.

Když už to vypadalo, že se v utkání bude prodlužovat, tak 75 sekund před koncem základní hrací doby rozjásal tribuny Zámorský. Při závěrečném tlaku Sparty se Berani ubránili a hostům nepomohla k bodovému zisku ani závěrečná power play znásobená vyloučením Horáka.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 6:5 (1:4, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Honejsek, Holík), 21. Honejsek (Čajánek), 23. Balaštík (Leška, O. Veselý), 25. Leška (O. Veselý), 26. F. Čech, 59. Zámorský (Leška) - 5. Pilař (P. Ton), 9. Rolinek (J. Hlinka, P. Ton), 18. Švrček (Krejčík), 19 Pilař (J. Hlinka, Klimek), 38. Pech (Kubát, Krejčík). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:3. Diváci: 5150.

Zlín: Horčička (19. Štůrala) - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Köhler - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta: Král (26. Pöpperle) - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno doma s čistým kontem

Hokejisté Komety Brno oslavili šedesátiny svého klubu vítězstvím v 25. kole extraligy nad Kladnem 4:0. Brňané s novou útočnou posilou Pavlem Brendlem ukončili sérii tří zápasů, ve kterých nebodovali. O výsledku rozhodla hned úvodní třetina, v níž Kometa získala agresivní hrou tříbrankový náskok. Rytíři venku prohráli pět z posledních šesti zápasů a v Brně podlehli podeváté za sebou. Brankář Marek Čiliak vychytal čtvrtou nulu v sezoně.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Burian (Kuboš, Žižka), 14. J. Káňa II (Kempný, V. Němec), 20. Čermák (Brendl, Jan Hanzlík), 49. V. Němec (J. Káňa II). Rozhodčí: Homola, Mikula - Bryška, Lučan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Kladno: Chábera (21. Cikánek) - David Růžička, T. Kaberle, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Majeský, Jankovič - Bajaruns, Patera, M. Hořava - Rudovský, Dragoun, Machač - Tenkrát, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Stach. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Ve Vítkovicích rozhodlo až prodloužení

Hokejisté Vítkovic prohráli v 25. kole extraligy s Litvínovem 1:2 v prodloužení a připsali si porážku pátou porážku z posledních šesti zápasů. Ostravané tak nenavázali na úterní výhru nad posledním Chomutovem (8:3). Zápas rozhodl v čase 61:12 útočník Robin Hanzl a Severočeši se radovali ze čtvrtého vítězství za sebou.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Svačina (Roman, Sloboda) - 37. Ručinský, 62. Hanzl. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití. 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4117.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor, M. Hruška, Barinka, Bail - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Vandas, Burger, Szturc - Šedivý, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Litvínov: Francouz - Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk - Ručinský, Hübl, Jánský - Trávníček, Hanzl, Martynek - J. Černý, Piroš, Majdan - R. Pšurný, Jurčík, Písařík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Hradec Králové má další tři body

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 25. kole extraligy Liberec 5:2, přestože po dvou třetinách prohrávali 0:2. Bílí Tygři tak s Mountfieldem ztratili i druhý dobře rozehraný zápas v sezoně. V polovině října totiž vedli doma 6:2 a nakonec prohráli 6:7 v prodloužení.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) - 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha). Rozhodčí: Hodek, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc L. Květoň (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4256.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Liberec: Melicherčík - Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Třinec v Pardubicích padl až v prodloužení

Hokejisté Pardubic díky obratu zdolali ve 25. kole extraligy Třinec 2:1 v prodloužení a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Východočeši sice prohrávali od 14. minutě po trefě Jiřího Polanského, ale 99 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal Lukáš Radil a v čase 60:55 rozhodl Tomáš Nosek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) - 14. Polanský. Rozhodčí: Husička, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7293.

Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Zdráhal - P. Sýkora, Marha, Endál - Tybor, T. Zohorna, Somík - Radil, T. Nosek, Kousal - Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

Snaživý Chomutov opět narazil

Srdnatě odehráli Piráti z Chomutova utkání proti mistrovské Plzni. V předehrávce 25. kola hokejové extraligy je sice hned v úvodu zaskočil gólem Hollweg, Chomutov ale brzy vyrovnal, a ačkoli šel mistr ve druhé třetině opět do vedení, nepouštěli ho domácí do žádného trháku. Nakonec podlehli po boji 1:2.

Výkon proti silnému soupeři tak může chomutovské trenéry Turka a Kaše těšit, výsledek už o poznání méně. Piráti si připsali jedenáctou porážku z posledních dvanácti zápasů, opět nebodovali a v tabulce zůstávají poslední.

Piráti Chomutov - Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Balej (Krstev, J. Mrázek) - 2. Hollweg (T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Dvořák, J. Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora, Kubinčák (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3167.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Šulák, Rutta, Bartejs - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - Balej, Divíšek, Bartečko - Bomersback, Kämpf, Kubinčák - Šagát, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Marcel, J. Jeřábek, Boháč - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček. Trenéři: Razým a Michal Straka.

1. Sparta Praha 25 18 1 1 5 109:47 57
2. Hradec Králové 25 11 7 3 4 67:50 50
3. Plzeň 25 12 3 3 7 63:57 45
4. Brno 25 12 2 2 9 58:48 42
5. Zlín 25 10 4 4 7 71:64 42
6. Třinec 25 12 2 2 9 71:66 42