Hokejisté Vítkovic prodloužili v předehrávce 32. kola extraligy svoje domácí trápení a po porážce 1:4 s Pardubicemi utrpěli na vlastním ledě desátou prohru v ročníku. K vítězství Východočechy nasměroval obránce Václav Benák, který 19 sekund před koncem první třetiny zužitkoval přesilovku pět na tři. Východočeši počtvrté za sebou bodovali.

I přes nedělní večerní návrat z turnaje Channel One Cup v Soči vyjeli na ostravský led všichni čtyři reprezentanti a v úvodu měly více ze hry Vítkovice. V druhé minutě dostal od Slobody parádní pas do jízdy Huna, ale i kvůli faulu Kočího a troše smůly v koncovce sólo na Hudáčka neproměnil.

Domácí oplývali aktivitou, jenže slibný nástup doma už tradičně devalvovali žalostnou koncovkou. Soupeř dával najevo, že jeho zbraní budou brejky. Sýkora ve čtvrté minutě ujel v oslabení Stehlíkovi, ale Šindeláře neprostřelil.

Kritický moment přežily Pardubice v jedenácté minutě. Burger z úhlu v obrovské příležitosti minul prázdnou branku a pak už hosté dávali školení z produktivity.

Kontry hostů na Vítkovice účinkovaly. Šindelář se vyznamenal po Kolářově úniku a především v 17. minutě lapil v přečíslení skoro jasný gól Sýkorovi. Povolil až 19 sekund před koncem první třetiny; Benák měl v přesilovce pět na tři moře času, aby z pravého kruhu namířil nechytatelnou dělovku pod horní tyč.

Vítkovické akcie potopil krátce po začátku prostřední části dalším gólem Somík, který si z druhé vlny sjel do mezikruží a Šindeláře prostřelil do podobných míst jako Benák.

Domácí se snažili o obrat, ale to už bylo v jejich hře znovu příliš mnoho nejistoty a nervozity. Když se v 37. minutě rozevřela vítkovická obrana před Kousalem a pardubický útočník ze sóla skóroval potřetí, bylo rozhodnuto.

Hosté v závěru žádné drama nepřipustili a po dalším rychlém protiútoku navíc přidal čtvrtý gól Ďaloga. Ostravanům se zásluhou Němce podařilo alespoň snížit a na domácím ledě se radovali z gólu po dlouhých 122 minutách.

Vítkovice Steel - ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. E. Němec (Strapáč, Húževka) - 20. Benák (P. Sýkora, Radil), 23. Somík (Benák), 37. Kousal (Ďaloga), 49. Ďaloga (T. Nosek, Radil). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 7494.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Kovář, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Barinka, Bail - Strapáč, E. Němec, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, Burger, Szturc - Kolouch, Valčák, Vandas. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Čáp - Radil, Kousal, T. Nosek - Kolář, T. Zohorna, P. Sýkora - Tybor, Cetkovský, Somík - Endál, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

1. Sparta Praha 31 22 1 2 6 132:59 70
2. Hradec Králové 31 13 9 3 6 77:61 60
3. Plzeň 31 15 3 3 10 77:69 54
4. Brno 31 15 3 2 11 75:65 53
5. Zlín 31 12 5 5 9 83:74 51
6. Pardubice 32 12 3 7 10 92:86 49