Hokejisté Komety Brno porazili ve 32. kole extraligy v moravském derby Zlín na jeho ledě 4:1, a udrželi tak svého dnešního soupeře v tabulce za sebou. Hosté rozhodli o své výhře na vyprodaném Stadionu Luďka Čajky na přelomu 30. a 31. minuty, kdy Jan Káňa II s Vilémem Burianem navázali na gól Tomáše Voráčka. Domácí poté sice dokázali snížit zásluhou Jaroslava Balaštíka, ale poslední slovo měl Tomáš Svoboda.

V úvodních minutách byli aktivnější Zlínští, kteří ale naráželi na pozornou obranu Brna v čele s brankářem Čiliakem. Také hosté se osmělili a gólman Kašík zasahoval po střele Čermáka. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě svou první extraligovou trefou Vondráček.

Po inkasované brance měli domácí k dispozici dvě přesilovky, 27 sekund hráli dokonce v pěti proti třem. Čiliak však odolal a naopak v oslabení se do šance dostal Nosek, i Kašík byl ale pozorný. Na konci třetiny se domácí ubránili po vyloučení Filipa Čecha.

Dramatické okamžiky a gólové momenty přinesla prostřední část. Zlínští v 90sekundové přesilovce v pěti proti třem dostali soupeře pod tlak, ale Čiliaka nepřekonali. Ačkoli vzápětí ubránili trest Holíka, v polovině zápasu inkasovali v oslabení, když se prosadil Jan Káňa. O 103 sekund později si domácí vybrali slabší chvilku, neboť inkasovali ve vlastní přesilovce z hole Buriana. Do závěru druhé části ještě průběžný stav zkorigoval Balaštík, jenž uspěl z dorážky.

Nápor beranů na začátku třetího dějství zabrzdilo vyloučení Horáka. Po zmatku ve zlínském brankovišti mohl Zohorna skórovat do odkryté branky, ale z otočky minul zlínskou branku. Vyhecovanost zápasu podtrhla šarvátka mezi Kubišem a Kováčikem, kteří k menšímu trestu obdrželi osobní desetiminutový trest. V závěru zápasu Tomáš Svoboda ve dvojnásobné přesilovce určil konečnou podobu výsledku, který jednoznačně hovořil ve prospěch Brna. Kometa tak vyhrála podruhé za sebou, berani padli podruhé za sebou před před vlastními fanoušky.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Balaštík (Kubiš, Leška) - 8. Vondráček, 30. J. Káňa II (Kováčik, V. Němec), 31. Burian, 59. T. Svoboda (Žižka, D. Nosek). Rozhodčí: Husička, Čech - Jindra, Skopal. Vyloučení: 10:8, navíc Kubiš - Kováčik oba 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Řezníček, Valenta - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Sedlák - J. Svoboda, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Š. Novotný, Koreis, Burian - Vondráček, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Bednář do klubu střelců

Slavia porazila poslední Chomutov 3:1 a vyhrála tak i sedmý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži. Slávistický útočník Jaroslav Bednář díky jedné trefě vstoupil jako 65. hráč do Klubu hokejových střelců deníku Sport s 250 góly v nejvyšší soutěži a reprezentaci.

"Byli jsme celý zápas slabším týmem. Od prvního střídání jsme byli všude o krok pozdě," řekl po zápase zklamaný trenér Chomutova Josef Turek.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Tomica (Kadlec, Žejdl), 20. Klhůfek (J. Doležal, Kadlec), 35. Bednář (Krenželok, Kolařík) - 18. J. Straka (Kubinčák, Novák). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3280.

Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Šenkeřík - Bednář, Petrovický, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, P. Jelínek, Sklenář - Klhůfek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Chomutov: Martin Růžička - Novák, Pulpán, Rutta, Krstev, J. Mrázek, Prošek - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Bomersback, J. Straka, Kubinčák - Račuk, Jaroslav Svoboda, Šagát - od 41. navíc Kůs, Hlava. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Sparta doma vyškolila Třinec

Vedoucí Sparta porazila ve 32. kole extraligy Třinec 4:0. Góly obstarali Jan Buchtele, Tomáš Rolinek, Lukáš Pech a Karel Pilař. Brankář Tomáš Pöpperle vychytal již osmé čisté konto v sezoně. Pražané doma vyhráli čtrnáctý ze 16 zápasů, Oceláři ztratili venku pátý duel za sebou a z posledních osmi svých vystoupení se radovali jen dvakrát.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Buchtele (Kumstát), 38. Rolinek (P. Ton, Švrček), 48. Pech (Buchtele, Kumstát), 52. Pilař (Chlapík, T. Rachůnek). Rozhodčí: Homola, A. Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6, navíc Kumstát (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6429.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Švrček, Krejčík, Philipp, Kubát, Hrbas - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Chlapík, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hamerlík - Roth, Krejčí, Hrabal, Linhart, Kania, Galvas - Martin Růžička, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Rákos - Marosz, Bonk, Zagrapan - Matuš, Varaďa, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Plzeň otočila zápas proti Energii a zůstává třetí

Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary 5:3 a vyhráli tak i třetí západočeské derby sezony. Po čtrnáctizápasové pauze se v sestavě Škody objevil kapitán Martin Straka a i díky jeho dvěma asistencím vedli domácí po první třetině 3:1. V prostřední části ovšem Energie dokázala vyrovnat, ale záhy vrátil Plzni vedení Michal Dvořák a ve třetí třetině výhru domácích potvrdil přesilovkovvou trefou Jiří Hanzlík.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Lev (J. Sýkora), 16. Pletka (Martin Straka, Duda), 19. Duda (Martin Straka), 27. M. Dvořák (Holec, Hollweg), 49. Jiří Hanzlík (Pletka) - 2. Dlouhý (Vachovec), 22. Roman Vlach (Rýgl, Hovorka), 25. Zaťovič (Balán). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 7294.

Plzeň: Machovský - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Schleiss, Lev, J. Sýkora - M. Dvořák, Holec, Hollweg. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - Micka, Roman Vlach, Kytnár - M. Látal, R. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Hradec doma vyhrál a je stále druhý za Spartou

Gól v poslední minutě zlomil odpor Litvínova v Hradci Králové. Východočeši porazili ve 32. kole extraligy Vervu 3:2 po vítězné brance kapitána Jiřího Šimánka, který se tak prosadil již podruhé v utkání.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 28. Šimánek (Ptáček, L. Květoň), 48. Vydarený (Mertl, Dej), 60. Šimánek (Frühauf, Tvrdík) - 27. Gula (J. Černý, Hanzl), 42. Gerhát (Stříteský, Ručinský). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 2:2, navíc Jánský (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5329.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - L. Květoň, Mertl, Šimánek - Dej, Marha, Červený - Švagrovský, Langhammer, Škoda - Švihálek, Tvrdík, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Ručinský - J. Černý, Hanzl, Trávníček - Majdan, Skuhravý, Martynek - Písařík, Jurčík, Gerhát. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Liberec zdolal Kladno v prodloužení

Hokejisté Liberce porazili Kladno 3:2 v prodloužení, zápas rozhodl v 64. minutě kapitán Petr Nedvěd. Rytířům tak k přerušení šňůry porážek nepomohlo ani nové trenérské trio v čele s Jiřím Čelanským. Přitom hosté měli zápas výborně rozehraný, po dvou třetinách vedli 2:0. Nakonec ale popáté za sebou padli.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Dušek, 51. Bartek (Hunkes, Nedvěd), 64. Nedvěd (Voráček) - 29. Dragoun (M. Hořava, Doudera), 34. Lukáč (Bajaruns, M. Hořava). Rozhodčí: Mikula, Minář - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5794.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Výtisk, Voráček, Vitásek, Čutta, od 41. min. navíc Šimek - Vampola, Nedvěd, Bulíř - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - Pospíšil, Dušek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Kladno: Chábera (43. - 44. Cikánek) - David Růžička, Černošek, L. Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Strnad - Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

1. Sparta Praha 32 23 1 2 6 136:59 73
2. Hradec Králové 32 14 9 3 6 80:63 63
3. Plzeň 32 16 3 3 10 82:72 57
4. Brno 32 16 3 2 11 79:66 56
5. Zlín 32 12 5 5 10 84:78 51
6. Slavia Praha 32 11 6 5 10 81:77 50