Detroit Red Wings i s českým obráncem Jakubem Kindlem v sestavě prohráli v utkání NHL Winter Classic pod širým nebem před rekordní návštěvou na hokejovém utkání 105 491 diváků s Torontem 2:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl utkání doprovázené hustým sněžením útočník Tyler Bozak.

Návštěva překonala dosud platný rekord 104 173 diváků, který stanovil v prosinci 2010 duel univerzitních celků Michigan Wolverines a Michigan State Spartans. Tehdy hostil zápas také Michigan Stadium, přezdívaný Big House, pro americký fotbal v Ann Arboru. Na NHL zavítalo dosud nejvíce fanoušků na Winter Classic v roce 2008, kdy na Ralph Wilson Stadium sledovalo duel Buffala s Pittsburghem 71 217 lidí.

Do utkání nastoupil jako jediný český zástupce Kindl. Gólman Petr Mrázek zůstal v pozici náhradníka a přihlížel hokejovému svátku oblečený ve výstroji. Do branky Red Wings se postavila jednička Jimmy Howard, který po zranění kolena odchytal už pondělní duel v Nashvillu (4:6).

Prestižní duel v -11 stupních Celsia a při vytrvalém sněžení přerušovaly krátké pauzy pro úklid ledu a první třetina nenabídla moc šancí. První velkou možnost měl až ve 25. minutě Nazem Kadri z Toronta. Do vedení se dostali ve 34. minutě domácí Red Wings, když přečíslení po přihrávce Henrika Zetterberga zužitkoval Daniel Alfredsson.

Zvýšit náskok Detroitu mohl Daniel Cleary, ale gólman Jonathan Bernier jeho únik zmařil stejně jako následné dorážky. Na druhé straně přesně s koncem Kindlova vyloučení vyrovnal James van Riemsdyk, který trefil ze vzduchu skákající puk za Howardova záda.

Maple Leafs otočili ve 45. minutě, kdy skončilo v brance Detroitu nahození Diona Phaneufa od modré čáry tečované Bozakem. Sudí nechali celou situaci prozkoumat u videa kvůli možnosti, že Bozak zasáhl puk vysokou holí, ale gól byl uznán.

Snahu Detroitu o smazání ztráty korunoval v čase 54:28 Justin Abdelkader, který bekhendem využil v souboji před brankou přihrávku Brendana Smitha. Boj na těžkém ledu už další branku ze hry nepřinesl a v rozstřelu rozhodl Bozak.

Detroit - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 34. Alfredsson, 55. Abdelkader - 45. a rozhodující sam. nájezd Bozak, 40. Van Riemsdyk. Střely na branku: 43:26. Diváci: 105 491.