Nečekaně zostra začal páteční program hokejové extraligy. V tabulce desáté Vítkovice pranic nedbaly na osmnáctibodový rozdíl, který je dosud dělil od druhého Hradce Králové a favorita na svém ledě smetly výsledkem 6:2. Ve šlágru kola zavítala vedoucí Sparta do Brna na led třetí Komety a zaslouženě si odvezla plný bodový zisk po výhře 4:2.

Litvínov potvrdil, že se mu proti Karlovým Varům tradičně nedaří. Ve městě minerálních pramenů nebodoval ani tenrokrát a podlehl 1:2. Poslední Chomutov srdnatě bojoval se Zlínem, nakonec podlehl až v nájezdech 2:3.

Vítkovice vypráskaly druhý Hradec

Hokejisté Vítkovic porazili Hradec Králové nečekaně snadno 6:2. Utkání druhého nejslabšího celku na domácích hřištích s nejlepším týmem venku mělo překvapivě jasný vývoj a Ostravané ho rozhodli třemi góly už v úvodní třetině. Po dvou brankách zaznamenali Ondřej Roman a Roman Szturc. Vítkovice na vlastním ledě vyhrály z posledních sedmi zápasů teprve podruhé.

Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Sloboda (Strapáč, Húževka), 11. Roman (Svačina), 19. Szturc (Vandas, M. Hlinka), 23. Roman (Svačina, Kudělka), 39. Húževka (Barinka, Stehlík), 52. Szturc (M. Hlinka) - 34. Dej (Frühauf, Vydarený), 40. Červený (Jank, Frühauf). Rozhodčí: A. Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:9, navíc Pláněk (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5198.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Hradec Králové: Kantor (21. Kacetl) - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, L. Květoň - Suja, Marha, Červený - Švagrovský, Knotek, Škoda - Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Zlín vyhrál v nájezdech nad Piráty

Zlín porazil chomutovské Piráty 3:2 po samostatných nájezdech, duel rozhodl v osmé sérii obránce Petr Zámorský. Piráti dokázali smazat dvoubrankové manko a vynutit si prodloužení, i páté nájezdy v sezoně však prohráli. Poslední tým soutěže ale bodoval poprvé po sedmi porážkách v normální hrací době.

Piráti Chomutov - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Kubinčák (J. Straka, Krstev), 43. Sikora (Gajovský, D. Hruška) - 14. Veselý (Čajánek, Okál), 18. Marušák (Leška, Balaštík), rozhodující nájezd Zámorský. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3459.

Chomutov: Martin Růžička - J. Mrázek, Krstev, Tejnor, Prošek, Bartejs, Trefný, od 33. min. navíc Havel - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Bomersback, J. Straka, Bartečko - Sikora, Jar. Svoboda, Šagát - Mainer, Kubinčák. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Zlín: Kašík - Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Holík, F. Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice jasně porazily Liberec

Pardubičtí hokejisté navázali ve 35. kole na předchozí výhru v Chomutově a na domácím ledě porazili Liberec 4:1. Východočeši se dostali do vedení už ve třetí minutě a náskok nepustili až do závěrečné sirény. Vítězný gól dal v polovině zápasu v přesilovce Endál. Liberec stihl ještě ve třetí třetině utkání zdramatizovat, avšak dva góly Pardubic v závěrečné pětiminutovce rozhodly.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Somík (Kolář), 30. Endál (Kolář), 56. Tybor (Semorád), 60. Gregorc (Semorád) - 52. Bulík (Víšek, Bartek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9203.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, V. Kočí, Zdráhal - Radil, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Somík, Endál - Tybor, Cetkovský, Semorád - Moučka, Nahodil, Číp. Trenéři: Venera a Říha ml.

Liberec: Melicherčík - Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek - Urban, Nedvěd, Dušek - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Vampola, J. Vlach - Jass, Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Karlovy Vary vyhrály díky přesilovkám

Hokejisté Karlových Varů porazili Litvínov 2:1 a přiblížili se tak svému soupeři i desátému místu v tabulce na šest bodů. Verva dokázala zdramatizovat podkrušnohorské derby až v závěrečné power play, kdy připravil brankáře Tomáše Závorku o blížící se druhou nulu Martin Ručinský. Všechny branky padly v přesilových hrách.

Energie Karlovy Vary - Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branka a nahrávka: 28. Vachovec (Gulaši, Dlouhý), 49. Zaťovič (Pohl, Rýgl) - 60. Ručinský (Skuhravý, Trávníček). Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:8, navíc Dresler (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4608.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši, T. Dvořák - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - Zucker, R. Hruška, Kytnár - M. Látal, Koblasa, Micka. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Pavlík, Šlégr, Posmyk, Chaloupka - Martynek, Ručinský, Lukeš - Gerhát, Skuhravý, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Písařík, Smolka, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Slavia zdolala Plzeň po čtyřech prohrách

Hokejisté pražské Slavie vyhráli nad Plzní 3:1 a uspěli proti svému přemožiteli z loňského semifinále po čtyřech porážkách za sebou. Pražané zabrali po dvou prohrách. Mistrovská Plzeň, která nastoupila bez kapitána Martina Straky, venku popáté za sebou nebodovala. Vítězný gól dali slávisté ve 44. minutě, kdy Růžička zpoza branky našel nekrytého Skokana, který zamířil přesně k pravé tyči. Vítězství pojistili 38 vteřin před koncem při power play do prázdné branky.

Slavia Praha - Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička ml.), 60. P. Jelínek (Holub) - 57. T. Sýkora (Holec). Rozhodčí: Hribik, Lacina - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5192.

Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich - Žejdl, Bednář, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Sklenář, J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč - Duda, Holec, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Třinec rozhodl v nájezdech o výhře na Kladně

Kladno vstoupilo do utkání proti Třinci lépe a v polovině první třetiny se dokázalo gólově prosadit. To když v přesilovce úspěšně tečoval ránu Kaberleho od modré čáry Dragoun a puk skončil v Hamerlíkově kleci. Hosté vyrovnali gólem do šatny na konci druhé třetiny, a protože ve třetí části ani v prodloužení už žádná branka nepadla, rozhodly nájezdy. Díky Vojtěchu Polákovi se radoval Třinec, který venku uspěl po šesti porážkách.

Rytíři Kladno - Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Dragoun (T. Kaberle) - 40. Orsava (Krejčí, Bonk), rozhodující nájezd V. Polák. Rozhodčí: Hodek, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc T. Kaberle (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2963.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, Gutwald - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Rudovský, Havlíček, Kuchler - Eberle, Lukáč, Bajaruns, od 21. min. navíc Strnad, Hrdel. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Třinec: Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - L. Květoň, Bonk, Varaďa - V. Polák, Peterek, Rákos - Orsava, Matuš, Hrňa. Trenéři: Kalous a Marek.

První lajna Sparty porazila Kometu

Kometa Brno prohrála s lídrem tabulky Spartou 2:4. Zápas rozhodla první útočná řada Pražanů, která byla u prvních tří branek - dvakrát skóroval Rolinek. Navíc ještě dvakrát trefila tyčku. Sparta ukončila sérii čtyř vítězství Brna a po pěti vzájemných duelech v jihomoravské metropoli, ve kterých čtyřikrát prohrála a získala v nich pouze dva body, se dočkala vítězství.

Kometa Brno - Sparta Praha 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branka a nahrávky: 21. J. Hruška (Kuboš, Čermák), 29. T. Svoboda (Kempný, V. Němec) - 6. Krejčík (J. Hlinka, P. Ton), 26. Rolinek (Pilař, J. Hlinka). 31. Rolinek (Ton, J. Hlinka), 52. Bahenský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šír - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Vondráček, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, Pivko - Dočekal, Š. Novotný, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Kubát, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Kočí, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

1. Sparta Praha 35 25 1 3 6 149:67 80
2. Hradec Králové 35 15 9 3 8 89:75 66
3. Brno 35 18 3 2 12 89:73 62
4. Plzeň 35 17 3 3 12 88:82 60
5. Zlín 34 13 6 5 10 89:81 56
6. Pardubice 35 14 3 7 11 103:95 55