Zatímco český hokej řeší, proč není v nominaci do Soči útočník Jíří Hudler a co tam naopak (u všech čertů) pohledává Michal Barinka, Slováci mají jiný problém. Olympijská nominace se totiž obloukem vyhnula dlouholetému kapitánovi Miroslavu Šatanovi. To čerstvě nadzvedlo i slovenské europoslance, kteří obratem obvinili svaz z diskriminace devětatřicetiletého kapitána kvůli věku.

"Z vyjádření trenéra je zřejmé, že přednost dostali mladší, ne však lepší hráči," prohlašuje poslankyně Anna Záborská. "Kdyby takhle postupoval jiný zaměstnavatel, porušil by ustanovení Charty základních práv Evropské unie, které zakazuje diskriminaci na základě věku," hřímá dál.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.