V novém roce jsou k neporažení hokejisté Vítkovic. V předehrávce 42. kola přivítali v ČEZ aréně Kladno, a přestože se Rytíři snažili napravit předchozí nepodařené výkony, domácí je přesvědčivě porazili a připsali si výhru 5:2.

Kladno sice v první třetině vedlo, vítkovický tým ale skóre hned na počátku druhé třetiny otočil. Dva góly vítězů zaznamenal Jiří Burger, který právě na Kladně začínal svoji hokejovou kariéru.

V první části ovládli ostravský led hosté. Už po 40 sekundách se vinou špatného střídání rozestoupila vítkovická obrana před Dragounem, ale jeho technický pokus mezi Šindelářovými betony neprošel. Kladno favorita zaskočilo výborným bruslením, kazem na kráse byla chabá koncovka. Rytíři aktivitu zúročili až ve 12. minutě. Lukáč sice pomohl puku do branky bruslí, ale videorozhodčí nevyhodnotili pohyb jeho nohy jako aktivní a gól uznali.

Domácí po sérii vydařených zápasů nemohli najít rytmus. Z první části přesto vytěžili maximum, když Cháberu ranou od modré čáry překonal Sloboda. Znovu musel být v akci videorozhodčí, který zkoumal, zda někdo z Vítkovických netečoval puk vysokou holí.

Od druhé části už to byl ze strany Vítkovic jiný hokej. Rychlý vedoucí gól dal už po 30 sekundách dorážející Burger a i jeho branku musel řešit arbitr u videa. Slibně rozjetý duel Kladno ztratilo během 63 vteřin druhého dějství. Přesně 33 sekund po Burgerovi domácím zabrala souhra naslepo mezi Romanem a Hunou, který bez přípravy potřetí rozvlnil síť za Cháberou. Hostující střídačka ihned sáhla po oddechovém času, ale vývoj už neobrátila.

Slepené góly vrátily do hry Vítkovic pohodu a na kladenskou branku se valily další nebezpečné akce. V nástupu do třetí třetiny se dočkal Szturc a umístěnou ranou zápěstím našel místo nad Cháberovým ramenem. Závěr zpestřila rvačka Hrušky s Treillem, v níž měl navrch francouzský bijec a porážku Středočechů zmírnil alespoň na boxerském poli. Na Tenkrátovo snížení totiž záhy trefou do prázdné branky při kladenské power play odpověděl Burger.

Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Sloboda (Huna, Svačina), 21. Burger (Húževka), 22. Huna (Roman, Svačina), 42. Szturc (Vandas), 59. Burger - 12. Lukáč (Treille), 59. Tenkrát (Patera, Kaberle). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc M. Hruška - Treille oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4766.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail, od 41. navíc Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Kladno: Chábera - D. Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, P. Hořava, Jankovič - Treille, Dragoun, Lukáč - Tenkrát, Zagrapan, Rudovský - M. Hořava, Patera, Eberle - Šilhavý, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.