Sparťanský útočník Petr Ton míří za vítězstvím v produktivitě základní části hokejové extraligy a má jistou korunu pro krále střelců. Čtyřicetiletého Tona může v kanadském bodování ohrozit jen jeho spoluhráč z útoku Jaroslav Hlinka, který by ale musel nasbírat ve čtvrtečním závěrečném kole proti Pardubicím o čtyři body více než současný lídr. Mezi kanonýry má Ton nedostižný náskok sedmi gólů před Martinem Bartekem z Liberce.

Ton nasbíral ve 49 duelech 66 bodů za 35 tref a 31 asistencí. Útočí v produktivitě na své druhé vítězství po sezoně 2007/08, nejlepším kanonýrem extraligy se stane potřetí (předtím 2005/06 a 2009/10). Hlinka ve stejném počtu zápasů vstřelil 17 gólů a se 46 asistencemi se stane nejlepším nahrávačem. Před druhým Petrem Leškou má náskok osmi přihrávek.

Na třetí místo produktivity se vyšplhal Martin Růžička z Třince s 54 body za 26 gólů a 28 přihrávek z 51 duelů. Vítěz kanadského bodování z minulé sezony, který vytvořil rekord základní části samostatné české extraligy s 83 body a 40 brankami, nasbíral za posledních sedm zápasů 21 bodů za 12 přesných zásahů a devět asistencí.

I další statistiky ovládají hráči Sparty, suverénního vítěze dlouhodobé soutěže. Post nejproduktivnějšího obránce patří Karlu Pilařovi, který nasbíral ve 43 zápasech 29 bodů (8+21). O bod méně si připsal Vladimír Roth z Třince.

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech má s 38 kladnými body Petr Kumstát. Gólman Tomáš Pöpperle vyrovnal 11 čistými konty rekord současného spoluhráče Romana Málka, který tolik nul udržel v sezoně 2002/03 v dresu Slavie. Má také nejvyšší úspěšnost zákroků 93,78 procenta a nejnižší průměr 1,58 obdržené branky na zápas.

"Zlým mužem" extraligy je s 143 trestnými minutami útočník Petr Vampola z Liberce. Jen o dvě minuty méně má na kontě Radek Duda z Plzně.

Související