Vyhlídky na play-off budou hrát důležitou roli v rozhodování Jaromíra Jágra o angažmá na příští sezonu NHL. Dvaačtyřicetiletý útočník New Jersey sice v průběhu sezony několikrát zopakoval, že by rád v klubu zůstal, pokud ale Devils do bojů o Stanleyův pohár letos nepostoupí, může se situace změnit.

"Samozřejmě že je to pro mne důležité. Už mi moc let nezbývá," řekl Jágr v rozhovoru pro list Star-Ledger. "Nechci promarnit roky, které mi ještě zbývají. Nejhorší pro mne je sledovat ostatní v play-off a nehrát ho," dodal český útočník, jenž má v New Jersey roční smlouvu a 1. července se stane volným hráčem.

"Mnoho hráčů tomu možná nerozumí, ale až dosáhnou věku jako já, pochopí," komentoval Jágr svou touhu hrát v týmu, který má šance dosáhnout na titul. Během sedmnácti sezon, které v NHL odehrál, zmeškal Jágr play-off jen dvakrát. V roce 2002 skončil po základní části s Washingtonem, o dva roky později s New Yorkem Rangers.

Pro příklady, kdy hokejista veteránského věku hledá v zámoří nové angažmá podle šance na play-off, či dokonce zisk Stanleyova poháru, není potřeba chodit daleko. Slavný obránce Chris Chelios opouštěl na přelomu století Chicago, kde patřil ke klubovým ikonám, aby si mohl sáhnout na slavnou trofej v dresu Detroitu. Ještě známější byl případ Raye Bourquea, který šel ze stejného důvodu do Colorada z Bostonu.

Jágr je v aktuální sezoně oporou Devils, v dosud odehraných 71 zápasech nasbíral 60 bodů za 23 gólů a 37 asistencí.

Související