Úvodní třetinu programu baráže o extraligu zvládli nejlépe hokejisté Chomutova. Suverénně nejhorší celek nejvyšší soutěže, který během základní části vytvořil 24 prohrami v řadě nelichotivý extraligový rekord, ztratil až v dnešním 3. kole první bod s Mladou Boleslaví. Druhá je díky výhře nad Kladnem se šesti body Olomouc, o další dva body zpět je Mladá Boleslav. Dosud vůbec nebodovalo Kladno.

Chomutovští sice poprvé ztratili, přesto nakonec z takřka ztraceného utkání vydřeli proti Mladé Boleslavi dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Hosté měli navrch až do poslední minuty základní doby, ale v čase 59:21 vyrovnal Jaroslav Svoboda a po 128 vteřinách prodloužení rozhodl obránce Lukáš Pulpán, jenž si v utkání připsal i dvě asistence.