reklama
reklama
Téma dne / brexit
Výběr podle
Tomáše Procházky , vedoucího zahraniční rubriky HN

Válka na východě Ukrajiny trvá už šestý rok. Fronta se už nepohybuje, ale téměř každý týden někdo v bojové linii zahyne. Kolega Martin Novák přivezl z Donbasu reportáž.

Až Amerika zradí Evropu jako Kurdy... tak si budeme klást otázku, kde udělali němečtí pacifisté chybu. Evropané budou osamoceni a Němci nejvíc.

Strážnické brambůrky chutnají i ve Spojených státech. Podnik chystá nové příchutě a hodlá vyvážet i na Balkán.

12:12

 

12:04

Ruský prezident Vladimir Putin v Soči hostí první rusko-africký summit. Šéf Kremlu prohlásil, že jeho země vyváží do zahraničí více potravin než zbraní. Rusko také odepsalo africkým státům dluhy v celkové výši 20 miliard dolarů. (ČTK)

11:55

Facebook věnuje miliardu dolarů na výstavbu bytů v Silicon Valley. Hlásí se tím ke spoluzodpovědnosti za bytovou krizi v Kalifornii zapříčiněnou i jeho expanzí. Kvůli nedostatku bytů nocují i dobře placení programátoři v přívěsech zaparkovaných na ulici. (ČTK)

11:44

Někdejší ministr dopravy Vít Bárta nedostane od státu 20 milionů korun, kterých se domáhal jako nemajetkové újmy za své trestní stíhání. Pražský městský soud dnes pravomocně rozhodl o tom, že nárok bývalého šéfa strany Věci veřejné je promlčený. (ČTK)

11:36

Před sídlem Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v Ženevě se pokusil upálit muž. Jeho identita není známá, podle mluvčí agentury Liz Throssellové je muž naživu. Podle portálu Swissinfo šlo o syrského Kurda z Německa. (Reuters)

11:29

E-shop Mall.cz musí zaplatit zákazníkovi odškodnění 10 tisíc korun za únik hesla. Celkem uniklo  766 421 hesel v čitelné podobě, která poté byla zveřejněna na server Uloz.to, kde byla asi měsíc dostupná komukoli. (ČTK)

11:22

 

 

11:12

Policie objevila na jihovýchodě Anglie v kamionu 39 mrtvých. Pětadvacetlietý řidič kamionu byl zadržen kvůli podezření z vraždy. Podle policie jel kamion z Bulharska a do země přijel v sobotu. (BBC)

11:04

Ředitel vojenské nemocnice Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta. Zeman řekl, že nemá jiný problém než bolavé nohy a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci. (ČTK)

10:56

Slovensko počítá s novou rychlostní silnicí k ČR až za deset let. Nová silniční propojení obou zemí dříve označily česká a slovenská vláda na svých společných jednáních za jednu z priorit. (ČTK)

10:45

Moskva jedná s Ankarou o další dodávce systému protiraketové obrany S-400. Dvě dodávky vyspělého systému protivzdušné obrany už letos turecká armáda z Ruska dostala. Spojené státy a NATO, jehož členem je i Turecko, nákup tvrdě kritizovaly. (ČTK)

10:33

 

10:25

Slyšení vysoce postaveného amerického diplomata Taylora podle demokratů potvrdilo Trumpovu vinu. Americký chargé d’affaires na Ukrajině uvedl, že Trumpova vláda vytvořila na Ukrajině paralelní diplomatické kanály. (ČTK)

10:14

Toyota oznámila, že jednala s Babišem o možné spolupráci v ČR. S vedením automobilky se premiér setkal v rámci tokijského autosalonu. V Japonsku je předseda české vlády kvůli intronizaci nového japonského císaře. (ČTK)

10:05

 

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,348%
1053,251056,92
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

2983 korun

byla loni v Česku podle ministerstva spravedlnosti průměrná výše výživného na jedno dítě.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama