reklama
reklama
Tomáš Etzler: Za největší průšvihy jsem si vždycky mohl sám.
Základní příjem by mohl v budoucnu nahradit i penzijní systém.
Petr Pavel: Sledování Jaromíra Soukupa mi způsobuje fyzické utrpení.
Z montovny inovační velmocí?
Berňák přiznal odměny za přísnost, šéfka takovou praxi popírala.
Středověk trvá a (za)kázání sexuálních bulimiků.
Nejsme schopni pochopit, proč se neuronové sítě rozhodují, jak se rozhodují.
Vláda má na stole zrušení zdravotního pojištění dětí a seniorů z rozpočtu.
Informace, které mají cenu. Exkluzivně pro předplatitele HN+
Téma dne / Škoda Auto
20:47

 

20:30

Více než milion podpisů už se sešlo pod peticí, která požaduje zastavení procesu odchodu Británie z Evropské unie. Dokument se přitom na oficiálním portálu britského parlamentu objevil teprve ve středu. Během dne chtělo výzvu podepsat tolik lidí, že měla webová stránka technické problémy.

20:14

Zaměstnanci největšího chorvatského stavitele lodí již potřetí od srpna stávkují. Krachující firma Uljanik, která provozuje loděnice v přístavech Pula a Rijeka a kterou ze čtvrtiny vlastní stát, jim prý déle než půl roku nevyplácí mzdy. Dnes na protest symbolicky zatavili dva hlavní vstupy do pulských doků.

20:00

 

19:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes nechal opět promítat video z pátečního útoku na dvě mešity na Novém Zélandu. Učinil tak den před plánovaným příjezdem novozélandského ministra zahraničí, který do země přicestuje, aby osobně tlumočil žádost své vlády zastavit šíření tohoto snímku.

19:29

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v doprovodu izraelského premiéra Benjamina Netanjahua navštívil nejvýznamnější památku judaismu, Zeď nářků ve východním Jeruzalémě. Porušil tak dosavadní diplomatickou praxi USA. Jejich představitelé dosud v doprovodu izraelských politiků ke zdi nechodili.

19:15

 

18:59

Brazilská policie dnes zatkla bývalého prezidenta Michela Temera kvůli obviněním souvisejícím s největší korupční aférou v historii země. Podle médií o tom informovaly brazilské justiční orgány. Temer již minulý rok čelil několika obviněním z korupce a praní špinavých peněz, avšak před zatčením jej chránila prezidentská imunita.

18:45

Krajský soud v Českých Budějovicích zastavil insolvenční řízení se společností Legios Loco, které zahájil 4. března. Navrhovatel, jímž byla společnost Car Service Partner, vzala insolvenční návrh zpět. Soudu firma podání doručila 13. března. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku.

18:37

Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžić je rozhodnut žádat revizi rozsudku, kterým mu justiční orgán OSN v Haagu ve středu uložil doživotní vězení. Tento záměr už dal najevo Karadžičův právní tým, informovala dnes na svém webu srbská sekce regionální televize N1.

jarvis_5a205d23498e0896491a0239.jpeg

18:30

Prezident Miloš Zeman dnes podpořil vznik transformačního fondu, ze kterého by se platila restrukturalizace regionu, v nichž se blíží konec těžby uhlí. Uvedl ale také, že v těžbě by se mělo dál pokračovat. Řekl to dnes novinářům na závěr své návštěvy Karlovarského kraje.

18:21

Slovenský nejvyšší soud bude o návrhu generálního prokurátora na rozpuštění krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) rozhodovat letos v dubnu. S odvoláním na vyjádření prokuratury i LSNS to napsal portál Aktuality.sk.

jarvis_5a00a948498e34d859a50253.jpeg

18:16

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, sdělil ČTK mluvčí úřadu Vojtěch Bílý. 

18:04

Česká mutace módního a společenského časopisu Vogue vykázala po půl roce od vstupu na tuzemský trh průměrný prodaný náklad zhruba 20.400 výtisků. Vydavatelství V24 Media to dnes sdělilo ČTK v tiskové zprávě. Vogue skončil na třetím místě za konkurenčními tituly Marianne (prodaný náklad v lednu činil 38.500) a Elle (23.700).

17:57

 

Burza
Index PX
0,468%
1073,371078,39
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

51,2 miliardy korun

investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech do omezování emisí u aut, které požaduje Evropská unie.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama