reklama
reklama
23:26

Raketa Dlouhý pochod 5 vynesla dnes úspěšně z čínského vesmírného střediska na ostrově Chaj-nan sondu, která by měla zřejmě už zanedlouho zajistit odebrání vzorků z povrchu Měsíce a jejich přepravu na Zemi. Start vysílala na svém webu v přímém přenosu čínská zpravodajská televize CGTN.

23:04

Generální ředitel Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac na konci března odstoupí z funkce. Rada guvernérů IATA na jeho místo navrhne Williame Walshe, bývalého šéfa letecké společnosti International Airlines Group (IAG). Informovalo o tom dnes sdružení ve své tiskové zprávě.

22:45

Kandidátkou nastávajícího prezidenta USA Joea Bidena na post ministryně financí bude někdejší šéfka centrální banky (Fed) Janet Yellenová. Pokud by Yellenovou potvrdil do funkce Senát, stala by se první ženou na tomto postu v americké historii. (ČTK)

22:20
22:01

Evropská komise chce zajistit pacientům snadnější přístup k levnějším generickým lékům. Takovýto postup by mohl snížit příjmy velkých farmaceutických společností. Generické léky jsou kopie originálních léčivých přípravků, které mohou přijít na trh po vypršení patentové ochrany originálu. (ČTK)

21:46

Český internetový seriál #martyisdead získal mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů a stal se tak prvním českým seriálem, který tuto televizní cenu dostal. Galavečer s předáváním cen se letos kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil on-line. Mezinárodní ceny Emmy se udílejí v 11 kategoriích.

21:30
21:10

Mosambik a Tanzanie spojí síly v boji proti islámským radikálům, kteří působí na severu Mosambiku v oblastech těžby plynu. Napsal to dnes mosambický státní list Noticias. V rámci této společné operace bude z Tanzanie vyhoštěno až 500 radikálů. (ČTK)

20:52

Vláda uvolnila 68 milionů korun z rozpočtové rezervy na protidrogovou prevenci a snižování škod spojených se závislostním chováním. Na provozní a materiálové výdaje je vyčleněno 43 milionů, zbytek pak na mzdy zaměstnanců služeb protidrogové politiky, zejména sociálních pracovníků. (ČTK)

20:35

Pražská burza zpevnila na nejsilnější úroveň za skoro půl roku. Index PX dnes stoupl o 1,39 procenta na 955,22 bodu. Vyšší byl naposledy 8. června. K dnešnímu růstu pomohly především posilující bankovní emise, s nimiž se obchodovalo v největších objemech. (ČTK)

20:19

Britský nejvyšší soud se dnes začal zabývat případem Shamimy Begumové. Žena se v 15 letech přidala k teroristické organizaci Islámský stát a Británie jí následně odebrala občanství. Soud by měl rozhodnout, zda se Begumová může vrátit do Británie, aby se mohla proti odebrání občanství bránit. (ČTK)

20:00
19:44

Cena ropy dnes roste, navazuje tak na zisky z minulého týdne. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:15 SEČ vykazovala nárůst o 1,8 procenta na 45,77 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 1,2 procenta na 42,91 dolaru za barel. (ČTK)

19:30

Největší americká automobilka General Motors svolá 5,9 milionu vozů kvůli potenciálně nebezpečným nafukovačům airbagů od japonské firmy Takata. Automobilka již dříve odhadla, že náklady na výměnu dosáhnou 1,2 miliardy dolarů. Svolání automobilů dnes nařídil americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu. (ČTK)

19:14

Opoziční liberálové FDP, Zelení a postkomunistická Levice chtějí v Německu ukončit vyplácení každoročního odškodnění církvím, na které spolkové země každoročně vynakládají okolo 550 milionů eur. Současné Německo se k platbám přihlásilo ústavou z roku 1949, která převzala části výmarské ústavy. (ČTK)

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Dopady daňové reformy budou dalekosáhlé. Ale ti nejpotřebnější z toho - podle sociologa Daniela Prokopa - moc mít nebudou, určitě ne ve svých peněženkách.

Neodepisujte bitcoin. Jeho cena jde nahoru a věří mu čím dál víc i institucionální investoři.

Amerika zůstává po volbách rozdělená a brzký lék na zacelení ran jen tak nepřijde, píše Dan Anýž.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
1,387%
942,15955,22
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

130 miliard korun

Na tolik by měl veřejné rozpočty vyjít daňový balíček, který prošel sněmovnou.

Sponzorovaný obsah
 

10 nejlevnějších SUV na trhu

Automobily 6/2020 Takzvaná baby SUV zažívají boom. Nějakou dobu už neplatí, že tato kategorie musí být nutně pouze pro movité motoristy. Jen těžko najdeme...
Art
reklama