reklama
reklama
Téma dne / Další fáze očkování
17:50

Automobilka BMW chce v letošním roce zdvojnásobit prodej plně elektrických aut. Včetně hybridních vozů má v plánu zvýšit prodej aut na částečný nebo plný elektrický pohon o 50 procent. Německý výrobce aut i jeho konkurenti se snaží dohnat americkou Teslu, uvedla dnes agentura Reuters.

17:41

Bílý dům objednal po Trumpově odchodu nebývale důkladné vyčištění. Federální vláda zadala úklidové firmě zakázky v hodnotě 200 000 dolarů (4,3 milionu korun). Podle stanice ABC by krok mohl souviset s tím, že se v prezidentské rezidenci v posledních měsících třikrát rozšířil koronavirus.

17:31

Skialpinista, kterého zasypala lavina, jež kolem 13:00 spadla ve Velkém Kotli v Jeseníkách, zemřel. Resuscitace byla neúspěšná, řekl ČTK náčelník jesenické horské služby.

17:20

Největší problém bylo rozvolnění při druhé vlně na konci listopadu, nejde teď nic uvolňovat, už nefunguje strašení plnými nemocnicemi. Očkovací centra potřebujeme. Politické ambice nemám, prezidentem být nechci, říká epidemiolog a poradce premiéra Andreje Babiše Roman Prymula.

 

17:07

Dosavadní předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček skončil, na dnešním zasedání ho odvolala dozorčí rada firmy. Zároveň zvolila jeho nástupce, kterým se stal bývalý šéf oddělení obnovitelných zdrojů firmy ČEZ Martin Pacovský. (ČTK)

16:55

O návratu některých žáků do škol by se mohlo rozhodnout začátkem příštího týdne. Záležet to bude na vývoji epidemické situace zhruba do pondělí 18. ledna. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

16:39

Biden představil další členy týmu, známé tváře z Obamovy éry. Post šéfky Federální agentury pro řešení krizových situací nabídl Deanne Criswellové, David Cohen by se měl vrátit na pozici zástupce ředitele CIA. Šéfem očkovací kampaně proti covidu-19 se stane David Kessler. (ČTK)

16:25

Personální situace v nemocnici v Chebu se začíná v posledních dnech stabilizovat. Vytíženým zdravotníkům přišly vypomáhat zdravotní sestry z Lázní Kynžvart, v nemocnici nyní procházejí školením. Kromě nich pomáhají také lékaři i sestry z karlovarské nemocnice, studenti i hasiči. (ČTK)

16:10
15:53

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Miloše Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Nesmí při tom hodnotit jeho odbornou či morální způsobilost, což přísluší jen vysoké škole. Soud rozhodnutí zpřístupnil na úřední desce.

15:39

Při kybernetickém útoku na Evropskou agenturu pro léčivé přípravky se pachatelům podařilo získat dokumenty o lécích a vakcínách proti covidu-19. Později je zveřejnili na internetu, jejich text ale pozměnili, oznámila dnes EMA v tiskové zprávě.

15:26

Bance Citigroup ve čtvrtém čtvrtletí klesl zisk o sedm procent na 4,63 miliardy dolarů. Díky snížení rezerv na špatné úvěry ale překonal očekávání analytiků. (ČTK)

15:08

Nizozemská vláda premiéra Rutteho podala demisi kvůli aféře s přídavky na děti. Kromě jednoho ministra bude kabinet dál vládnout do voleb 17. března. (ČTK)

14:55
 
14:42

Japonská automobilka Toyota Motor loni v Evropě prodala 993 113 vozů Toyota a Lexus. Meziročně je to pokles o devět procent, nicméně pokles v celém automobilovém odvětví činil zhruba 20 procent. Společnost také v loňském roce zvýšila podíl na evropském trhu o 0,7 bodu na šest procent. (ČTK)

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Netradiční pohled na dění v USA - přečtěte si multikomentář zaznamenaný jako konverzace v mobilu.

Jestli jste nikdy neslyšeli o aplikaci Parler, tak zbystřete - Donald Trump ji vyměnil za Twitter, který mu smazal účet.

Možná vás to překvapí, ale Margaret Thatcherová byla hodně zelená politička.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,193%
1075,611073,53
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

7 let

uplynulo mezi pádem a comebackem Martina Kuby.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama