reklama
reklama
Téma dne / koronavirus
Koronavirus online
10:31|Chameneí naznačil, že společné modlitby o ramadánu nebudou

Pro věřící znamená zákaz shromažďování, že se o ramadánu nebudou moci chodit modlit do mešit. O tomto svátku se důraz klade právě na modlitbu.

10:27|Rusko hlásí rekordní nárůsty nakažených koronavirem

Počet nemocných přesáhl hranici 10 tisíc, nově se koronavirem nakazilo skoro 1500 lidí. Počet mrtvých se zvýšil o 13 na 76. 

10:26|Podnikatelé při podávání žádostí o pomoc čelí byrokracii

Stěžují si na to zejména podnikatelé podávající žádosti o podporu v programech COVID I a COVID II. Podle Hospodářské komory čekají žadatelé i týdny na odpověď.

10:25|Německá policie bude dodržování zákazů hlídat ze vzducholodě

Řiditelný balón není jediným kuriózním prostředkem, který v Německu nasazují, aby zajistili dodržování pravidel. V supermarketu na severu země s tím pro změnu pomáhá robot.

10:22|Ztráty v cestovním ruchu dosáhnou až 75 miliard

Propad tržeb v cestovním ruchu do konce dubna dosáhne 50 miliard korun, se zahrnutím navazujících služeb bude ztráta přes 75 miliard korun, uvádějí asociace.

Výběr podle
Martina Ehla , hlavního analytika HN

Podívali jsme se do budoucnosti. Jaký bude svět po koronaviru a české místo v něm?

Evropská unie nezanikne, ale Česko v ní zamíří na periferii. Odolnost českého státu je překvapivě dobrá, ale problém je komunikace vlády v krizi.

Vzroste prestiž zdravotnictví, které sice zchudne jako všichni ostatní, ale víc se přesune do online světa.

Jak přežít karanténu?

Jste doma a už nevíte, co si přečíst, na co se podívat, jak zabavit děti? Právě pro vás jsme spustili nový newsletter KaranTéma HN. Každý všední den vám pošleme pár tipů na zajímavé články, knížky, filmy, seriály nebo recepty. Newsletter si můžete objednat zde.

Anketa na doma

Kdo vám vozí obědy: Dáme jídlo, Uber Eats, nebo Wolt? A jak se v karanténě udržujete fit?

Hlasujte!

10:28
10:10

Tchaj-wan požaduje omluvu za "zbytečné a pomlouvačné" vyjádření, které pronesl šéf WHO Ghebreyesus. WHO se stala terčem kritiky kvůli zvládání současné situace. Ghebreyesus ale obvinil Tchaj-wan, že podle jeho slov stojí za rasistickou kampaní proti němu i dalším Afričanům. Informovala o tom agentura Bloomberg.

09:52

Průměrná cena benzinu v Česku klesla za poslední týden o 55 haléřů na 27,35 koruny za litr, a je tak nejnižší od konce března 2016. Nafta zlevnila od minulé středy v průměru o 43 haléřů na 27,53 koruny za litr. Levnější byl diesel naposledy v srpnu 2016. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje.

09:29

Nejprve zmizela státu půlmiliarda, poté se vytratil i podnikatel Miloš Skořepa. Policie ho po letech chytila ve Spojených arabských emirátech a přivezla ho zpět do Česka.

09:13

Ruští vědci z ústavu nesoucího jméno slavného ruského biologa Nikolaje Vavilova zkouší pěstování dýní a melounů na polární stanici u Murmanska na severu evropského Ruska. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na ředitelku ústavu Jelenu Chlestkinovou.

08:54

Je to ohromná zkouška, ale je otázka, čeho je to zkouška. Když jsme víc doma, máme větší očekávání a pak jsme o to víc zklamaní. Vzniká větší pnutí a máme pocit, že za to může ten druhý nebo náš vztah. Ale tahle krize není o vztazích. Je to extrémní situace, vztahy teď neřešte, říká psychoterapeut Pavel Rataj.

 

08:32

Nejednotně a bez jasných instrukcí od státu se měsíc po svém uzavření vyrovnávají školy s výukou na dálku. Zatímco někde ji zvládají velmi dobře, jinde dosud moc nefunguje. Vyplývá to z vyjádření zástupců školských asociací, které oslovila ČTK. Ministerstvo školství k výuce on-line zatím přesnější data nemá.

08:11

Záchranáři z amerického státu Maryland našli ve středu tělo pravnuka někdejšího ministra spravedlnosti a senátora Roberta Kennedyho. Osmiletý Gideon McKean se pohřešoval několik dní společně se svojí matkou Meave Kennedyovou Townsendovou McKeanovou poté, co ztratili kontrolu nad kánoí v zálivu Chesapeake. (ČTK)

07:50

Odložené doplňovací senátní volby na Teplicku asi budou nejpozději v druhé polovině června. Sněmovna dnes takřka jednomyslně schválila zákon, podle něhož se tyto volby musí uskutečnit do letních školních prázdnin.

07:32

Ve věku 70 let ve středu místního času zemřela Linda Trippová, která sehrála klíčovou roli v aféře kolem bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a Monicy Lewinské, stážistky v Bílém domě. Trippová tajně nahrávala své rozhovory s Lewinskou. (ČTK)

07:14
06:56

Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od dnešních 20:00 do úterý 14. dubna do 14:00 mimo provoz. Dopravní podnik tam bude vyměňovat pražce. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava.

06:34

Hobbymarkety, obchody se stavebninami, železářství a prodejny a servisy jízdních kol jsou ode dneška dalšími maloobchodními provozovnami, které se mohou po březnovém zákazu otevřít pro zákazníky. Rozšíření počtu otevřených prodejen doprovází plošně přísnější požadavky na hygienu.

8. 4. 2020 23:20

8. 4. 2020 23:00

Lékárny postupně doplňují léky s obsahem paracetamolu, kterých byl v uplynulých týdnech v Česku nedostatek. Poptávka lidí po Paralenu a dalších podobných léčivech podle většiny z nich klesá. Vyplývá z dnešních vyjádření lékárnických sítí. (ČTK)

Burza
Index PX
0,894%
820,33827,66
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

200 miliard korun

hodlá stát poskytnout na záruky úvěrů pro velké firmy s více než 250 zaměstnanci.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
Život se zvířaty 4/2020

Život se zvířaty 4/2020 Z obsahu: Největší mýty o životě a výživě psů a koček. Zahradu a stáj si kvůli koni pořizovat nemusíte. Když chlupáči potřebují doktora...

Právě vyšlo:
Stavba 4/2020

Stavba 4/2020 Z obsahu: Kterak se kostel blahoslavené Marie Restituty změnil z velryby ve vnitřní vesmír? Jak přivést do domu víc denního světla?...

Právě vyšlo:
ICT revue 3/2020

ICT revue 3/2020 Z obsahu: Digitalizace se vyplácí, podnikovým službám přináší i v době pandemie nové příležitosti. Kontaktní centrum jako součást zákaznického...
Art
reklama