Na první pohled to bylo jen další vítězství favorita, ale úspěch hřebce Roches Crosse s žokejem Janem Rájou v nedělním Českém derby na závodišti Velká Chuchle měl nečekaný přesah.

Hnědáka z tréninku Josefa Váni dovedl k triumfu ve vrcholu dostihové sezony o 2,5 milionu korun muž, který byl před čtrnácti dny na operačním sále s rozdrcenou klíční kostí. "Musím poděkovat doktorovi Milanu Tomanovi z plzeňské nemocnice i svému léčiteli panu Šlechtovi, bez nich bych tady dnes nevyhrál," radoval se Rája po doběhu.

Necelou délku za vítězem finišoval na druhém místě Avere před překvapením Rocky of Gracie a výborně jdoucím klasickým vítězem Chardonney Tcheque, jemuž se jako mílaři na vytrvalecké trati 2400 metrů nevěřilo. Zklamal německý Foreign Hill, v cíli až šestý.

"Roches Cross je obrovský bojovník, to je jasné. Vydal se dnes ze všech sil, bylo to neuvěřitelné," poznamenal Váňa, pro něhož to bylo už druhé vítězství v derby. Před šesti lety připravil ke stejnému úspěchu klisnu Ready for Life a velký podíl měl i na triumfu hřebce Poderosa v roce 2002. Toho však oficiálně trénovala Váňova manželka Pavla.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.