Dvakrát sahala po vítězství ve Velké pardubické, ale nikdy se jí nepodařilo. V šedesátých a sedmdesátých letech, kdy byl slavný dostih možná nejtěžší ve své historii, jí chyběl malý kousek štěstí. Ve středu ráno Eva Palyzová zemřela ve věku 75 let.

Na dostihových koních jezdila v době, která ženám v sedle nepřála, a tak se těšila obrovské popularitě. Její podobizna vycházela svého času na titulních stranách časopisů, pro mnohé dívky byla nedostižným vzorem.

Jen jedna žena v historii Velké pardubické byla úspěšnější než ona: Lata Brandisová, vítězka z roku 1937. Eva Palyzová si s ní potřásla rukou v samých začátcích své kariéry, když se umístila v rámcovém programu Velké pardubické. "Příště určitě vyhraješ, budu ti držet palce," řekla jí už tehdy legendární Brandisová.

Palyzová její slova téměř do puntíku naplnila, když jako jezdkyně a později trenérka dosáhla řady velkých úspěchů. Svůj dostihový život spojila s Lysou nad Labem, kde její koně trénovali v ideálních podmínkách uprostřed polabských lesů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.