Hloučky bujaře se bavících mužů z britských ostrovů, kteří po litrech pijí české pivo a v cílové rovině povzbuzují  koně nadšeným pokřikem "Come on, boy!", patřily v posledních deseti letech ke koloritu Velké pardubické.

Letos jich ale přijede do Česka výrazně méně. Na startovní listině, kterou v pátek zveřejnili pořadatelé, je pouhých patnáct jmen a koně ze zahraničí tentokrát chybí. Dobrá zpráva pro domácí stáje automaticky znamená menší zájem o dostih v cizině.

"Velká pardubická potřebuje pravidelnou účast britských nebo irských koní, aby si na ostrovech udržela publicitu. Pokud by Britové nestartovali ani v dalších letech, zájem u nás automaticky ochabne," říká Andrew Bullimore ze specializované cestovní kanceláře Course and Distance Horse Racing Tours, která vozí každý rok britské turisty do Pardubic.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.