Když Josef Váňa před dvěma lety vyhrál Velkou pardubickou s Tiumenem, bylo to velké překvapení a tehdy osmiletý hnědák byl považován za outsidera. Loni už byli bookmakeři opatrnější, zahrnuli obhájce vítězství do širší skupiny favoritů a diváci na závodišti pak srazili Tiumenův kurs nejníž, jak to jen šlo.

Tentokrát už není co řešit. Váňa s Tiumenem vévodí kursové nabídce od začátku a byli už v týdnu před dostihem "neprůstřelnými" favority. Pokud se jim podaří v neděli uspět, stane se Tiumen osmým koněm historie, který vyhraje třikrát a teprve pátým, jemuž se to povede za sebou.

Velká pardubická čítá 30 překážek a 6900 metrů, během nichž se může stát prakticky cokoli, ale pokud všechno proběhne podle předpokladů, neměl by Tiumen najít soupeře. Mimo jiné i proto, že ho na rozdíl od některých předchozích sezon netrápily žádné zdravotní potíže.

Kdo je kdo: Vizitky startujících ve Velké pardubické - ZDE

Speciál: Vše o 121. Velké pardubické - ZDE

"Tiumen je kůň, který se díky své hlavě a povaze v dostihu nikam nežene, spíš se vleče. To koně nenaučíte, musí to být v něm. Pepa ho navíc provedl Velkou jako zkušený lodivod, zatímco ostatní závodili. A po těch šesti kilometrech - to nezjistíte nikde jinde, než ve Velké - má stále rezervy, na rozdíl od ostatních. Většina překážkářů končí na pěti kilometrech, on teprve začíná. To je jeho obrovská deviza," myslí si trenér Čestmír Olehla, který vysílá na start Klause, jednoho z největších soupeřů favorita.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.