Dvakrát vyhrála Velkou pardubickou, patří k nejznámějším koním v Česku. Teď možná čeká bílou klisnu Sixteen ze stáje filmového producenta Jaroslava Boučka poslední velký úkol. Nedělní 121. Velká pardubická podle Boučka rozhodne, zda se kariéra Sixteen definitivně nachýlila ke konci.

"Už je to starší dáma a trochu se bojím, jestli ji to ještě baví. Teď se to ukáže. Máme šanci na dobrý výsledek, ale jednoznačným favoritem bude Tiumen," konstatuje Bouček, který o víkendu sledoval svou hvězdu v tréninku.

Jsou to už čtyři roky, co dravá Sixteen v Pardubicích zazářila jako meteor. V závěru 6900 metrů dlouhé Velké pardubické předvedla neuvěřitelné zrychlení a vyhrála zadrženě o 7 délek před celou tehdejší překážkovou elitou.

O rok později po diskvalifikaci Amant Grise úspěch zopakovala a dodnes zůstává držitelkou časového rekordu pod devět minut. Sumou vyběhaných dotací se přehoupla přes 8 milionů korun a je momentálně nejbohatším aktivním dostihovým koněm.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.