Několik dnů před nedělní 121. Velkou pardubickou někdo poničil dráhu. Porost byl politý látkou, která jej poškodila na několika místech, mimo jiné na doskoku Taxisova příkopu nebo v cílové rovině. Oznámili to pořadatelé s tím, že škoda přesáhne 100 tisíc korun.

"Ve středu nám bylo oznámeno poškození trávníku dráhy. Máme zajištěné chemické stopy, které byly odeslány na expertizu," řekla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Pořadatelé si jsou jisti, že se jedná o záměrné poškození třetí osobou, zřejmě herbicidem. Tráva má na poškozených plochách jinou barvu a vypadá, jako kdyby byla spálená.

Fotogalerie: poškozená místa na dráze - ZDE

Zaměstnanci závodiště si podezřelých míst všimli už v pondělí, jejich stav se ale navzdory zavlažování a intenzivní péči horšil a ve středu se začaly zřetelně rýsovat další poškozené plochy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.