Josefu Váňovi nikdy nešlo o rekordy, ale jeden neuvěřitelný mu v neděli odpoledne unikl jen o vlásek. Ve chvíli, kdy v sedle valacha Tiumena projížděl poosmé vítězně cílem Velké pardubické, zbývalo do jeho devětapadesátých narozenin jedenáct dní. Byl tedy o pouhý den mladší než nejstarší vítěz v historii dostihu Vladimír Hejmovský před šedesáti lety.

Svět těchto dvou mužů ale dělí v dostihovém sportu světelná léta. Zatímco Hejmovský zvítězil na začátku padesátých let v dostihu, který připomínal spíše těžkou terénní zkoušku všestrannosti a který zdolali jen ti nejodolnější a nejtvrdší koně, Velká pardubická jednadvacátého století je rychlou sportovní podívanou se vším všudy.

Váňa seděl v neděli na jednoznačně nejlepším koni v poli, který ve své kategorii momentálně nemá v Česku konkurenci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.