V Manchesteru United je to móda. Koně spoluvlastní manažer Sir Alex Ferguson, jehož What A Friend se účastnil letošní velké národní v Liverpoolu. A milovníci dostihů se najdou i v kádru.

Útočník Michael Owen vlastní stáje, ve kterých má svého koně Paul Scholes. K záložníkovy, který ukončil před touto sezonou kariéru, se nyní přidal i Wayne Rooney.

"Nemůžu mluvit o všech detailech, ale Wayne a Coleen (Rooneyho manželka) se po návštěvě u nás rozhodli pořídit si koně," citoval server BBC mluvčího stájí, které Owen koupil v roce 2007 a mimo jiné se v nich stará i o koně bývalého spoluhráče z United a anglické reprezentace Paula Scholese.

Sto tisíc liber za koně

Rooney za obě zvířata zaplatil údajně 100 tisíc liber. Jednoho pojmenoval Tomway podle svého otce Thomase Wayna, pro druhého koně zatím jeho žena jméno nevybrala.

"Bylo by skvělé, kdyby se nám z nich podařilo vychovat dalšího Brown Panthera," připomněl mluvčí jednoho z Owenových koní, který za poslední dva roky vyhrál 88 dostihů a 835 tisíc liber (asi 28 milionů korun) na prémiích.

Podle BBC Rooney zatoužil mít koně po nedávné návštěvě stájí v Cheshire. „Ano, mohu potvrdit, že tu Rooney byl a koně ho okouzlili,“ potvrdil mluvčí stáje.

Rooney si tak před vánočními svátky udělal radost. Před pár dny ho potěšila i UEFA, když jeho třízápasový trest zkrátila na dva zápasy, takže anglický útočník stihne na mistrovství Evropy alespoň jeden zápas ve skupině.  

Související