Akcie Dostihového spolku získal Richard Benýšek. Ten se letos stal členem představenstvu Dostihového spolku jako zástupce hlavního sponzora České pojišťovny, která patří do Kellnerova impéria. Je rovněž předsedou dozorčí rady společnosti Bestsport services navázané na Kellnerovu skupinu PPF.

Nejbohatší Čech však s investicí do akcií Dostihového spolku nemá nic společného. "Petr Kellner se na této aktivitě nijak nepodílí," řekl ČTK tiskový mluvčí PPF Radek Stavěl.

Firma Bělecký mlýn koupila podíl Martina Vokála, který vlastnil 22,51 procenta. Majitele změnilo také několik procent akcií bývalého ředitele Dostihového spolku Petra Pucandla, které koupil další akcionář Lubomír Motyčka. Majoritním vlastníkem společnosti je město Pardubice, které drží 51,54 procenta akcií.

"Z hlediska rozhodování bude změna přínosem. Je určitá záruka, že majitelé akcií se budou o svůj majetek lépe starat. Jejich vyšší podíly jim dávají také vyšší zodpovědnost," míní Tlučhoř.

Hospodaření Dostihového spolku, který je pořadatelem Velké pardubické steeplechase, loni skončilo ztrátou asi 11 milionů korun. Z větší části ji způsobila rekonstrukce zanedbaného účetnictví. Spolek si nese z minulosti také kumulovanou ztrátu zhruba 20 milionů. Letos odvrátil návrh na insolvenční řízení, který podal dřívější člen vedení Karel Šimána kvůli údajné pohledávce 191.000 korun.

Společnost přijala řadu stabilizačních opatření, s hlavním věřitelem, jímž jsou Pardubice, mají podepsaný splátkový kalendář. "Letošní výsledky od ledna do konce listopadu jsou velmi pozitivní. Pokud se něco nezvrtne, budeme letos ve výrazném zisku v řádu několika milionů korun," uvedl Tlučhoř.

Dostihový spolek v tomto roce na pardubickém závodišti uspořádal deset dostihových dní. Nejvýznamnějším dostihem je Velká pardubická, jejíž dotace byla letos zvýšena z 4,5 na 4,8 milionu korun. O provozování závodiště a pořádání nejslavnějšího dostihu projevil před rokem zájem legendární žokej Josef Váňa. Spolu s dalšími investory před časem předložil městu několik návrhů na pronájem závodiště a pořádání dostihů, radnice je však odmítla.

Související