Záplavy sice na nějaký čas znemožnily pořádání dostihů na závodišti ve Velké Chuchli v Praze, ale České derby se konat přece jen bude. Třiadevadesátý ročník klasického rovinového dostihu se uskuteční podle plánu 23. června, místo Chuchle se poběží v Mostě.

"Derby je dostih, který má svoji velkou historii a cenu pro veřejnost, proto si myslíme, že je povinnost Jockey Clubu i nás jako pořadatele ho uspořádat a jeho termín dodržet," řekl ČTK ředitel chuchelského závodiště Petr Drahoš.

Závodiště ve Velké Chuchli je pod vodou a není jisté, jestli se ještě letos otevře. Po srpnových povodních před 11 lety byla dráha otevřena až další rok na jaře.

O konání derby na podzim proto pořadatelé ani neuvažovali a dohodli se na přesunu do Mostu. "Je tam k dispozici prakticky jediná dráha kvality, jaké si derby zaslouží a může zde startovat šestnáct koní jako v Chuchli," řekl Drahoš a děkoval Mostu za vstřícnost. "Závodiště je krásné a pro diváky to může být zážitek," dodal.

Závod pro tříleté koně, který se poprvé konal v roce 1921 a je druhým dílem Trojkoruny, se poběží na 2400 metrů a s dotací 2,5 milionu korun.

České derby se dosud běželo mimo chuchelskou dráhu jen jednou. V roce 1995 byla důvodem insolvence a závod se uskutečnil v Karlových Varech.

Související