Sedmadvacátá Velká pardubická a jednašedesáté narozeniny. Taková čísla čekají v následujících dnech žokeje Josefa Váňu, a možná i proto česká legenda mluví o konci kariéry. Nezlomný jezdec, který s drobnou nadsázkou tvrdí, že nemá v těle jedinou kost, kterou by neměl díky svému povolání zlomenou, uvažuje o odchodu na zasloužený odpočinek. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Váňovo rozhodnutí nejspíš urychluje další důvod. Spolu s jezdeckým veteránem totiž nemládne ani jeho kůň Tiumen. Letos je mu dvanáct let, což je věk, ve kterém překážkové koně končí. V roce 2009 Váňa s Tiumenem na Velké pardubické zvítězili, v následujících dvou letech prvenství obhájili. Loni ještě skončili třetí, letos to může být slavná derniéra pro oba dva. Slavný dostih se letos běží v neděli 13. října.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.