Poté, co se zúčastnila skupinových expedic do Grónska, na Sibiř nebo k jižnímu pólu, rozhodla se čtyřiatřicetiletá Felicity Astonová přejít na lyžích Antarktidu. Tentokrát byla ale uprostřed sněhu a ledu úplně sama.

Strávila téměř dva měsíce v ledové pustině, táhla dvoje saně s nákladem těžkým 85 kilogramů a nechala za sebou 1 744 kilometrů.

V pondělí, 59 dní poté, co se vydala napříč Antarktidou, se jí podařilo zlomit hned dva rekordy.

Felicity Astonová, 34letá britská meteoroložka, se stala první ženou, která na lyžích přešla Antarktidu v sólové expedici. Na rozdíl od všech ostatních dobrodruhů to navíc zvládla pouze s pomocí vlastních svalů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.