Motoristický svět je na nohou. Návrat Michaela Schumachera do formule 1 vyvolal vesměs nadšení, ale najdou se i opačné názory.

V Itálii je rodina svatá. A právě Schumacherova někdejší slova o tom, že Ferrari je pro něj jako rodina,“ připomínají někteří fanoušci stáje z Maranella. „Rodina se neopouští,ů napsal v internetové diskusi jeden z nich.

"Jeho chuť poměřit se s mladšími soupeři byla větší než proklamovaná věčná láska k Ferrari," napsala chladně Gazzetta dello Sport. Stejný list pak označil letní pobídku Schumachera, aby začal trénovat a zaskočil za zraněného Felipe Massu za vlastní gól.

To britský pilot Lewis Hamilton neskrývá ze Schumacherova návratu nadšení. „Jak junior jsem ho obdivoval. Snil jsem o tom, že se jednou potkáme na trati. Ale do formule 1 jsem se dostal, zrovna když Michael skončil. Teď ho konečně zažiju sám na trati, to je skvělá zpráva,“ prohlásil mistr světa z roku 2008.

Hamiltonův šéf v McLarenu Martin Whitmars nepochybuje o tom, že Schumacher bude ve skvělé formě. „Určitě své rozhodnutí zvážil ze všech úhlů. Vrací se prostě sedminásobný šampión a excelentní jezdec a to je ta nejlepší pozvánka na sezónu 2010.“

Související